Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmień kształt obiektu i inne operacje
05-01-2011, 21:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2011, 00:58 {2} przez arkads.)
#1
Zmień kształt obiektu i inne operacje
Quantum Copiapo.

Używam czasem funkcji "Zmień kształt obiektu" i do tej pory działało. Ostatnio jednak zdarzyło mi się, że nie zadziałała. Wczytałem więc tą warstwę do zupełnie nowego projektu i zadziałało. Od czego to zależy? Czy to błąd w programie czy w projekcie? Jeśli w pewnym momencie w projekcie przestanie to działać to może okazać się dużym utrudnieniem w pracy na tym programie.

Co do innych możliwości edycji obiektów. Spodziewałem się, że CADTools będzie dobrym narzędziem ale okazało się zbyt prymitywnym.

Mając na uwadze to co powyżej, mam pytanie. Czy są jakieś inne narzędzia umożliwiające wykorzystanie już istniejących obiektów do tworzenia nowych?

Na przykład w AutoCADzie jest to banalnie proste by juz narysowaną obwiednie - czyli coś jakby poligon - wykorzystać do stworzenia sąsiedniej obwiedni przez skopiowanie i wycięcie ich wspólnej części, a następnie dorysowania reszty. Inna opcja to na przykład - mając jedną obwienie w której jest kilka mniejszych można narysować nową obwiednię będącą dopełnieniem obwiedni zawartych w dużej obwiedni jednym kliknięciem w dowolny punkt pola nowej obwiedni. Podobne działania można robić na poliliniach.

Czy jest tu coś podobnego lub dającego podobne efekty?

Widziałem w pdf "Wprowadzenie do Quantum GIS" funkcje "Dodaj/Usuń wierzchołek" ale nie widzę ich w Copiapo a wydają się mi bardzo dobre.

A jeszcze jedno sobie z CADa przypomniałem. Może jest tu podobne narzędzie lub wtyczka. Polega to na edycji brył czyli na przykład regionów (można je zrobić z obwiedni). Działa to na zasadzie operacji dodaj, odejmij, część wspólna z regionu czyli tutaj poligonu. Powstaje jeden obiekt. Jeśli się stykają to likwidowana jest wspólna granica. To bardzo dobre i szybkie narzędzie.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Operacje na Grid Martyna97 1 3 036 16-05-2020, 00:26
Ostatni post: jerresso
  Operacje na danych tekstowych brylu 2 14 490 18-04-2015, 09:10
Ostatni post: brylu
  Operacje geometryczne gregsa 3 16 219 30-08-2011, 15:23
Ostatni post: gregsa

Skocz do: