Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodawanie odnośników do punktów
30-01-2011, 12:54,
#1
Dodawanie odnośników do punktów
Witam.

Mam pytanie dotyczące warstwy punktowej. Chciałabym,żeby po najechaniu/naciśnięciu kursorem na punkt pokazywały się linki do rozkładów jazdy autobusów(na które można nacisnąć i przejśc pod wskazany adres),które sie tam zatrzymują i nie wiem,jak to zrobić. Bo próbowałam to umieścić w ramce "Opis tekstowy" ale wtedy pojawia sie tylko link i tyle,nie da sie po naciśnieciu przejść na tą stronę. No chyba,ze powinnam jakoś pokombinować z akcjami,ale w takim razie nie wiem,jak.

Byłabym wdzięczna za wszelkie wskazówki,jeżeli to co chce zrealizować jest możliweWink
30-01-2011, 21:33,
#2
RE: Dodawanie odnośników do punktów
Możesz to zrobić za pomocą formularza stworzonego programem QT Designer (http://qt.nokia.com/). W programie tym definiujesz jak ma wyglądać okienko z linkami i zapisujesz formularz np. Rozklad.ui. Następnie formularz taki podpinasz do warstwy wektorowej w QGIS - we właściwościach warstwy podajesz ścieżkę dostępu do formularza. Po tej operacji i po kliknięciu narzędziem 'Informacja o obiekcie' na danym punkcie otwiera się stworzone przez Ciebie okno z linkami.
Jeżeli linki mają być uzależnione od wartości atrybutów obiektów to trzeba jeszcze połączyć formularz z danymi w tabeli odpowiednimi akcjami.
To tak w wielkim skrócie. Jak będziesz miała z tym kłopoty to daj znać.
31-01-2011, 14:39,
#3
RE: Dodawanie odnośników do punktów
Na razie mam małe problemy z QT Designerem(nie wiem,jak stworzyć ten formularz),ale resztę raczej rozumiałam Wink
31-01-2011, 16:11,
#4
RE: Dodawanie odnośników do punktów
Jeżeli adresy będą wpisywane z ręki, a nie z danych obiektu to możesz zrobić to tak:
1. Odpalasz QT Designer i otwierasz nowy formularz, np. ten pierwszy Dialog with Buttons Bottom. Otworzy Ci się puste okno z przyciskami Anuluj i OK.
2. W tym oknie mozesz możesz dodawać nowe elementy z listy po lewej. Dodaj Text Browser (przenieś z lewej strony do swojego okna).
3. Kliknij dwa razy w nowy obiekt. Możesz teraz edytować zawartość dodanego okna tekstowego. Linki dodajesz na ikonie kuli ziemskiej, podając nazwę linku i adres (np. onet, http://www.onet.pl).
4. Po wpisaniu linków trzeba jeszcze zmienić jedną opcję we właściwościach okna tekstowego. Mając zazanczone okno tekstowe, w środkowym okienku po prawej stronie ekranu odszukaj opcję openExternalLinks i zaznacz ją (u mnie przedostatnia).
5. Zapisz gotowe okno na dysku, np. pod nazwą Okno.ui.
6. W QGIS wejdź we właściwości warstwy, dla której ma się wyświetlać ten formularz. W Ogólnych, w polu Formularz Edycji podaj ścieżkę do pliku Okno.ui.

Teraz po kliknięciu na dowolny obiekt z tej warstwy narzedziem Informacja o obiekcie otworzy Ci się stworzone przez Ciebie okienko z linkami. Jeśli nie, to w opcjach QGIS, w Narzedziach zaznacz 'Otwórz bezpośrednio formularz obiektu....'.

Jeśli adresy linków są w tabeli atrybutów to trzeba to zrobić trochę inaczej...
01-02-2011, 13:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2011, 13:21 {2} przez Tosia.)
#5
RE: Dodawanie odnośników do punktów
Dzięki za pomocWink Bo próbowałam tworzyć formularz trochę w inny sposób.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dodawanie punktów jorgex 11 37 690 18-04-2017, 14:16
Ostatni post: Binko

Skocz do: