Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kalkulator map
10-02-2011, 16:13,
#11
RE: kalkulator map
(10-02-2011, 14:14)EL_C napisał(a): Popatrz na załącznik to może będzie jaśniej...

Wartości "t" i "b" to "top" i "bottom" istotne są tylko dla map rastrowych 3D.

Cytat:Miałem coś zmienić zmienić, bo cytuje: "dostawałem błąd próby dzielenia przez 0 przy ustalaniu rozdzielczości pionowej okna wyświetlania".

Przyczyna tego błędu na moje oko leżała w kodzie GUI. Gdybyś podał jego pełną treść, można by się więcej spróbowac domyślić.

W każdym razie region miałeś poprawny, chociaż "nie ładny". Żeby dostosować region dokładnie do granic mapy rastrowej z wymuszeniem rozdzielczości (zwykle to dobry pomysł, ale trzeba rozumieć co się dzieje jeżeli rozdzielczość wejściowej mapy rastrowej różni się od rozdz. regionu), najłatwiej użyć:

Kod:
g.region rast=nazwa_mapy res=rozdzielczość -a

Polecam manual do g.region.
Maciej Sieczka
http://www.sieczka.org
11-02-2011, 09:11,
#12
RE: kalkulator map
Dzięki za pomoc

jak zaznaczyłem na początku poruszam się trochę po omacku i większość błędów wynika z niechlujstwa, bo tworzyłem przypadkowe warstwy po to by szybko osiągnąć wynik (sprawdzając narzędzia jak działają)...

Ale teraz podszedłem do sprawy spokojnie, tzn. określam już nie jakiś przypadkowy region, tylko konkretny, warstwy zamykają się w granicach regionu... no i uważniej czytam manuala (nie wszystko rozumiem, ale to zawsze coś...)

Raz jeszcze dzięki i pozdrawiam Smile

Pewnie jeszcze się o coś zapytam...

...nie raz Smile


Skocz do: