Ankieta: Czy Twoim zdaniem wtyczka interpolacji zawiera wszystkie potrzebne opcje ?
Ankieta jest zamknięta.
Tak, spełnia wszystkie moje oczekiwania.
0%
0 0%
Tak, aczkolwiek nie zawsze otrzymuję oczekiwane wyniki
33.33%
1 33.33%
Nie
0%
0 0%
Nie wiem - nie używam jej
66.67%
2 66.67%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
QGIS/wtyczka interpolacji
14-02-2011, 10:15,
#1
QGIS/wtyczka interpolacji
Witam,



odnoszę wrażenie, że "Wtyczka interpolacji" domyślnie dołączana do QGIS-a nie jest rozwijana

(Huh w celu nie otrzymania batów na powitanie - a przynajmniej jej rozwój nie następuje tak dynamicznie jak kiedyś).



Od wielu wersji wśród metod interpolacji dostępna jest tylko IDW oraz TIN - czy istnieją plany zwiększenia ich liczby ?



Mi brakuje tak prostej metody jak najbliższego sąsiada (metoda wielomianowa jest jeszcze prostsza do zaimplementowania, ale chyba nieczęsto używana),

przydatne byłoby również wprowadzenie, łatwo dostępnego,

w innych open sourceowych narzędziach typu desktop-GIS (np. Saga) Krigingu czy metody funkcji sklejanych.



O specjalnym module przeznaczonym do interpolacji terenu (odpowiedniku ArcGISowego Topo to Raster) nie chcę jeszcze marzyć, bo mam świadomość, że nad tamtym algorytmem pracowano kilka lat (aczkolwiek, jeśli się nie mylę, dla GRASSa stworzono jakąś alternatywę).



Być może wszystkich metod interpolacji można użyć zatrudniając do tej pracy wtyczkę pozwalającą na komunikację z GRASSem, ale wydaje mi się, że zadanie takie jak interpolacja jest wykonywane na tyle często, że dobrze byłoby, aby możliwe było jej wykonanie bez uruchamiania dodatkowego narzędzia.
18-02-2011, 11:55,
#2
RE: QGIS/wtyczka interpolacji
Jak chwilę poczekasz to będziesz miał do dyspozycji moduły interpolacyjne z SAGA. Właśnie pracują nad tym dwie osoby. Ale masz rację, z metodami interpolacji w QGIS na razie jest raczej słabo.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tworzenie profilu podłużnego cieku. Pomoc w doborze metody interpolacji. klim 8 29 069 08-10-2016, 20:06
Ostatni post: Mazur
  Problemy z pluginem do interpolacji gregsa 0 9 608 17-10-2011, 13:43
Ostatni post: gregsa

Skocz do: