Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspieranie formatem OGR (?)
02-03-2011, 14:41,
#1
Wspieranie formatem OGR (?)
Witam.
O tym problemie już wspominałem kiedyś-ale w sumie dość lakonicznie. Dziś jest okazja go poszerzyć. Od początku.
Otóż - ściągnąłem sobie SRTM-y i zaaplikowałem go Qgis (1.6). Wygenerowałem warstwice (Raster->generuj warstwice) i też fajnie poszło -otrzymałem plik .shp. Teraz chciałem dla próby z te warstwice zrasteryzować (Raster->rasteryzuj), plikiem wsadowym jest tam .shp. Otrzymałem komunikat że "Wybrany plik nie jest wspieranym formatem OGR". Mam też pytanie odnośnie tworzenia Grida (raster->Grid). Jakie dane wsadowe są potrzebne by go stworzyć ? Próbowałem .shp ale też otrzymuję informację "Wybrany plik nie jest wspieranym formatem OGR".
Dzięki
02-03-2011, 19:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-03-2011, 19:22 {2} przez tomalos.)
#2
RE: Wspieranie formatem OGR (?)
1. Warstwice generują się baz problemu.
2. Rasteryzacja warstwic również działa.
3. Natomiast tworzenie Grid nie działa, mam taki sam komunikat.

Qgis r15305M (1.7)
OS Ubuntu

Przyznając się jak jest u mnie zapewne w niczym nie pomogłem Smile
03-03-2011, 09:36,
#3
RE: Wspieranie formatem OGR (?)
Witam.
:-)

Spoko. Chociaż wiem coś działa a coś nie działa. Spróbuję podnieść wersję qgisa może to pomoże. Chociaż w połowie....
05-03-2011, 20:41,
#4
RE: Wspieranie formatem OGR (?)
Rasteryzuj powinno działać, tylko jeszcze nie ma możliwości tworzenia rastra, trzeba wypalać na istniejącym (Gdal 1.8 to już potrafi, ale brakuje jeszcze przełącznika w interfejsie wtyczki).

Natomiast Grid faktycznie miał błąd w rozwijalnej liście (właśnie poprawiony w 15342), ale obok jest klawisz do otwarcia warstwy z pliku i ta droga powinna działać.
07-03-2011, 10:45,
#5
RE: Wspieranie formatem OGR (?)
Czołem.

(Q-gis1.6-0, win7)

Możliwość otwierania rastra "z" też niestety nie działa u mnie. Jak oznaczam w kwadraciku przy "z" to tylko podświetla się ta funkcja - ale nie uaktywnia się.

Dzięki za odzew, bo nie jestem zbytnim "master of gis" i myślałem że znowu kombinuję nie w tę stronę :-)

No a tak swoją drogą - to czy będzie można w Qgis w przyszłości robić takie coś, że dane wysokościowe z warstwy liniowej shp (obrysowane poziomice,wysokość jako jeden z atrybutów ) lub punktowej (punkty wysokościowe, wysokość j.w.) łączyć z rastrem z którego się te dane obrysowywało ? Tzn np. podczas tworzenia grida z rastra dodawanie (interpolowanie ? ) danych wysokościowych do odpowiednich komórek ?
07-03-2011, 11:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-03-2011, 12:27 {2} przez borys.)
#6
RE: Wspieranie formatem OGR (?)
Chcesz zrobić poziomice z rastra i potem wyinterpolowaną z nich wysokość z powrotem do niego dodać? Żeby potem podzielić przez dwa i uzyskać wygładzenie rzeźby? Za pomocą wtyczki Interpolacja (czy tak jakoś) możesz stworzyć z wektorów nowy raster, po czym dodać go do źródłowego Kalkulatorem Rastrów.
Ale może coś kompletnie źle zrozumiałem Smile
08-03-2011, 22:55,
#7
RE: Wspieranie formatem OGR (?)
O to to to....
Właśnie o to....
Dzięki :-)


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick pyqgis: podzbiór w warstwie wekt. ogr gregsa 6 25 581 05-09-2012, 22:28
Ostatni post: Rayo
  Konwerter warstw OGR- nie może ustanowić połączenia chenioo 2 13 744 08-12-2010, 14:47
Ostatni post: chenioo

Skocz do: