Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeliczanie obwodu poligonów
11-03-2011, 19:59,
#1
Przeliczanie obwodu poligonów
Witam, mam pewien problem.
Otóż przeciąłem warstwę Corine Land Cover z moja warstwą - kwadratami o boku 1km.
W atrybutach CLC jest taka zmienna jak PERIMETER - obwód poligonów, jest ona dla mnie bardzo istotna i mam problem z jej przeliczeniem/ aktualizacją dla moich kwadratów.
Z powierzchnią poligonów nie ma problemu, kalkulator pól i jest ok.
Natomiast jak przeliczyć ponownie obwody przeciętych poligonów?

Pozdrawiam
Kuba
14-03-2011, 10:16,
#2
RE: Przeliczanie obwodu poligonów
W wersji 1.7 w kalkulatorze jest funkcja $perimeter (klawisz się póki co nie zmieścił, więc trzeba wpisać ręcznie). W starszych wersjach trzeba skorzystać z mniej wygodnego narzędzia w menu Wektor -> Narzędzia geometrii -> Eksportuj/dodaj kolumnę geometrii.
14-03-2011, 22:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2011, 01:43 {2} przez Saint.)
#3
RE: Przeliczanie obwodu poligonów
Dziękuję za odpowiedź,
skąd mogę pobrać wersję 1.7?
Próbowałem przez:
http://download.osgeo.org/osgeo4w/osgeo4w-setup.exe
jednak serwer nie odpowiada..

EDIT:
Mam wersję 1.6, zrobiłem tak jak radziłeś Borys:
Wektor -> Narzędzia geometrii -> Eksportuj/dodaj kolumnę geometrii
wartości w zmiennej perimeter zostały zmienione (w nowym pliku .shp który musiałem zapisać) - rozumiem, że zostały zaktualizowane/ przeliczone przez QGIS-a?

Pozdrawiam
15-03-2011, 02:07,
#4
RE: Przeliczanie obwodu poligonów
1) Mam nadzieję, że to tylko jakiś chwilowy problem z połączeniem. W zaawansowanym trybie Osgeo4w jest, nazywa się bodaj qgis-dev.

2) Tak, jeśli kolumna o takiej nazwie już istniała, to powinien ją zaktualizować.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Narzędzie cięcia poligonów/konwersja linie do poligonów/skrót do wył. przyciągania Derby 0 12 207 28-05-2015, 19:27
Ostatni post: Derby

Skocz do: