Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nie mogę uruchomić grass g.proj -p
15-03-2011, 09:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2011, 09:46 {2} przez drizztds.)
#1
nie mogę uruchomić grass g.proj -p
Witam, parę dni temu robiłem reinstal windowsa z powodu ciągłych problemów z komputerem, po zainstalowaniu wszystkiego za nic w świecie nie mogę uruchomić GRASSA, po wybraniu mapsetu i uruchomieniu grassa wywala mi okienko takie jak w załączniku     po kliknięciu ok w konsoli można odczytać tylko takie informacje jak w załączniku:     kopiuję tutaj całą konsole z tym błędem aby było bardziej czytelne:
Cleaning up temporary files ...
Starting GRASS ...
UWAGA:Attention!
UWAGA:Locking is not supported on Windows!
__________ ___ __________ _______________
/ ____/ __ / | / ___/ ___/ / ____/ _/ ___/
/ / __/ /_/ / /| | \__ \_ / / __ / / \__
/ /_/ / _, _/ ___ |___/ /__/ / / /_/ // / ___/ /
\____/_/ |_/_/ |_/____/____/ \____/___//____/

Welcome to GRASS 6.4.0 (2010)
GRASS homepage: http://grass.osgeo.org/
This version running thru: Bourne Shell (/bin/sh)
Help is available with the command: g.manual -i
See the licence terms with: g.version -c
If required, restart the GUI with: g.gui wxpython
When ready to quit enter: exit

GRASS 6.4> Traceback (most recent call last):
File "c:/Program Files/GRASS-64/etc/wxpython/wxgui.py", line 1834, in <module>
sys.exit(main())
File "c:/Program Files/GRASS-64/etc/wxpython/wxgui.py", line 1827, in main
app = GMApp(workspaceFile)
File "c:/Program Files/GRASS-64/etc/wxpython/wxgui.py", line 1752, in __init__
wx.App.__init__(self, False)
File "CTonguerogram FilesGRASS-64Python25libsite-packageswx-2.8-msw-unicodewx\_core.py", line 7935, in __init__
self._BootstrapApp()
File "CTonguerogram FilesGRASS-64Python25libsite-packageswx-2.8-msw-unicodewx\_core.py", line 7509, in _BootstrapApp
return _core_.PyApp__BootstrapApp(*args, **kwargs)
File "c:/Program Files/GRASS-64/etc/wxpython/wxgui.py", line 1770, in OnInit
workspace = self.workspaceFile)
File "c:/Program Files/GRASS-64/etc/wxpython/wxgui.py", line 192, in __init__
self.NewDisplay(show=False)
File "c:/Program Files/GRASS-64/etc/wxpython/wxgui.py", line 1248, in NewDisplay
auimgr=self._auimgr, showMapDisplay=show)
File "CTonguerogram FilesGRASS-64etcwxpythongui_moduleswxgui_utils.py", line 95, in __init__
self.Map = render.Map() # instance of render.Map to be associated with display
File "CTonguerogram FilesGRASS-64etcwxpythongui_modulesender.py", line 402, in __init__
self.projinfo = self.ProjInfo()
File "CTonguerogram FilesGRASS-64etcwxpythongui_modulesender.py", line 765, in ProjInfo
p = gcmd.Command(['g.proj', '-p'])
File "CTonguerogram FilesGRASS-64etcwxpythongui_modulesgcmd.py", line 369, in __init__
_("Error: ") + self.GetError()))
gui_modules.gcmd.CmdError
GRASS 6.4>

Oczywiście nic z tej konsoli nie rozumiem, zainstalowałem całe potrzebne oprogramowanie, łącznie z net framework i javą, chociaż i tak GRASS raczej nie potrzebuje tego do pracy. Wszystkie inne programy działają. Powtórzyłem formatowanie wraz z reinstalacją windowsa xp 4 razy od wystąpienia tego problemu i za każdym razem dostawałem ten sam błąd, próbowałem ściągać także z strony http://grass.fbk.eu/download/software.php wersje 6.5 oraz 7.0 (normalnie pracuję na wersji 6.4). Próbowałem zainstalować GRASSa na drugim komputerze w domu, oczywiście dostałem ten sam błąd. Docisnąłem wszystkie podzespoły w komputerze. Mogę także dodać, że QGIS także mi się nie uruchamia dodaję komunikat o błędzie w pliku     . Proszę o pomoc, ponieważ muszę opisać te programy do pracy inżynierskiej Smile. Pracuję na windows xp pro sp2. Dodam że przed pierwszym formatem oba te programy pracowały bez zarzutów, teraz mimo wielu formatów nie jestem w stanie odpalić żadnego z nich.
15-03-2011, 22:03,
#2
RE: nie mogę uruchomić grass g.proj -p
Czy po zainstalowaniu "MS Visual C++ SP1 Redistributable Package" 2008 i 2005 problemy ustępują?

Czy pojawiają się również w 6.4.1 RC1 oraz w najnowszej nocnej paczce 6.4.x?
Maciej Sieczka
http://www.sieczka.org
16-03-2011, 13:40,
#3
RE: nie mogę uruchomić grass g.proj -p
Tak pomogło zainstalowanie pakietu MS Visual C++ SP1 Redistributable Package 2005, musiałem mieć przed formatem skażony windows tym ale nie wiedziałem nawet. Temat można zamknąć.


Skocz do: