Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z uruchomieniem programu
05-04-2011, 17:56,
#1
problem z uruchomieniem programu
Witam
Ostatnio chciałem poeksperymentować i zainstalowałem jedna z dostępnych wtyczek. Niestety od tego czasu nie mogę uruchomić qgisa. Podczas uruchamiania wyskakuje okno z następującą treścią: "Nie znaleziono porządkowej 2821 w bibliotece dołączonej dynamicznie LIBEAY32.dll. Próbowałem przeinstalować program ale nie działa. Proszę o pomoc.
pozdrawiam
05-04-2011, 18:24,
#2
RE: problem z uruchomieniem programu
Ale tak po prostu wtyczkę z repozytorium, czy coś samodzielnie doinstalowywałeś? W pierwszym przypadku raczej nie mogła namieszać w samym programie ani systemie, więc po usunięciu jej wszystko powinno wrócić do normy. Reinstalacja programu nie rusza wtyczek, musisz wywalić jej katalog, który znajdzieszw katalogu domowym -> .qgis/python/plugins. W drugim wypadku, jeśli instalowałeś jakieś biblioteki, może być trudniej.
05-04-2011, 18:38,
#3
RE: problem z uruchomieniem programu
Instalowałem wtyczki z repozytorium. No ale niestety po wyrzuceniu katalogu z wtyczkami problem pozostaje. Chyba że przyczyną nie była ta wtyczka. Z reszta w wspomnianym przez Ciebie katalogu jej nie było. Wstyd sie przyznać ale musiałem coś namieszać, tylko nie wiem co?? Może macie jeszcze jakieś pomysły na rozwiązanie problemu?
Pozdrawiam
05-04-2011, 19:04,
#4
RE: problem z uruchomieniem programu
Jeśli jej tam nie ma, to znaczy, że się nie zainstalowała. Możesz spróbować wywalić/przemianować cały katalog. Generalnie problem jest z wersją biblioteki odpowiedzialnej za szyfrowanie. Może jakaś wtyczka z niej korzysta, może inny program ją przykrył, a może od początku był problem, ale ujawnił się teraz, bo włączyłeś SSL w ustawieniach qgisa. Jeśli używasz instalatora 'standalone', to możesz spróbować OsGeo4W i na odwrót - one instalują się w innych katalogach, więc może też mają swoje bibliotelki. Niestety niewiele więcej pomogę, bo nie znam windowsów zbyt dobrze.
07-04-2011, 19:15,
#5
RE: problem z uruchomieniem programu
Cześć.
W sprawie trudności z uruchomieniem programu pod windowsami proponuję abyś zajrzał do tego wątku: http://forum.quantum-gis.pl/thread-283.html.
Pozdrawiam.
14-04-2011, 09:05,
#6
RE: problem z uruchomieniem programu
Witam
Dzięki za wszelkie rady. Na szczęście udało się problem rozwiązać, a tkwił on w tym, że w międzyczasie zainstalowałem inny program gisowy i pewnie się nie polubiłySmile Po odinstalowaniu tego programu Qgis działa jak nowySmile
Pozdrawiam
23-07-2011, 13:36,
#7
problem z uruchomieniem programu
Witam,
Ja rowniez mam podobny problem z uruchomieniem quantuma po zainstalowaniu wersji 1.6 i wersji 1.7b. Wersja qgis 1.5 wlacza sie bez problemu. Komunikat w tych dwoch przypadkach jest ten sam [zalacznik]. Probowalem juz podmienic plik SSLEAY32.dll w katalogu bin jednak to nic nie pomoglo. Pracuje na Windows XP SP3 i uzywam standardowych instalatorow.
Prosze o pomoc.


Załączone pliki Miniatury
   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z uruchomieniem programu DODOWNIK 1 10 718 02-12-2012, 01:22
Ostatni post: DODOWNIK

Skocz do: