Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
skrypt służący do konwersji plików
19-03-2011, 17:32,
#1
skrpyt służący do konwersji plików
Witam,

chcę napisać skrypt w Pythonie, który ze wszystkich plików w formacie NetCDF, zapisze wybrane pasma do formatu ASCII GRID - nie znam jednak potrzebnych mi poleceń...
Czy ktoś może wrzucić przykładowy fragment skryptu wykonującego taką czynność Huh

Chciałbym również, aby pliki były zapisywane w postaci trzech kolumn - współrzędne i wartość - ze względu na to, że nie znam odpowiedniej opcji w QGIS, napisałem skrypt Pythona przekształcający ASCII GRID do wymaganej postaci. Może istnieje jednak prostszy sposób Huh
19-03-2011, 22:36,
#2
RE: skrpyt służący do konwersji plików
To akurat nie ma nic do QGISa, tylko do GDALa. Można to zrobić pythonowymi łączami gdala, ale chyba szybciej i prościej gotowym programem gdal_translate [1]. Uwagi dotyczące obsługi tych dwóch formatów przez gdala są pod linkiem [2].

[1] http://www.gdal.org/gdal_translate.html
[2] http://www.gdal.org/frmt_various.html

Kwestia wywołania gdal_translate w pętli to już w zasadzie zadanie systemu operacyjnego, ale w razie kłopotów zawsze można wołać go z Pythona Smile
09-04-2011, 14:33,
#3
RE: skrpyt służący do konwersji plików
(19-03-2011, 22:36)borys napisał(a): Kwestia wywołania gdal_translate w pętli to już w zasadzie zadanie systemu operacyjnego, ale w razie kłopotów zawsze można wołać go z Pythona Smile

Niestety wywoływanie daje różne efekty...
Zawsze używałem do tego celu w Pythonie modułu subprocess - niestety nie byłem w stanie odwołać się do wszystkich wtyczek GLDAS-a (mimo podawania ich bezwzględnej lokalizacji na dysku).

Rozwiązanie - użyłem polecenia print, po czym skopiowałem wyplute komendy i wkleiłem do konsoli Cool


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zapisywanie się plików projektu w typie plików innym niż dbf mak 3 19 381 28-07-2011, 11:54
Ostatni post: mak
  Prosty własny skrypt w QGIS Odoakr 3 23 623 13-12-2009, 23:37
Ostatni post: borys

Skocz do: