Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kataster > wypis dzialek
14-06-2011, 14:20,
#1
kataster > wypis dzialek
Witam,

Qgis, łączę się z katasterem z geoportalu (1 warstwa), dodaje shape`a z obiektem - polilinia niezamknieta (2 warstwa),

chciałbyć uzyskać:
- wypis numerów działek które są przecięte przez polilinie.
- uzyskać wynik ilości działek przeciętych przez polilinie.

Czy ma ktoś pomysł jak to zrobić?


PozdrawiamSmile
14-06-2011, 14:40,
#2
RE: kataster > wypis dzialek
ściągnij działki z geoportalu (jako plik gml przez WFS)
http://geoinformacja.wordpress.com/2010/...ne-w-qgis/

i wrzuć je do bazy danych Postgis do innej tabeli wrzucasz SHP z obiektem.

Później już tylko odpowiednio modyfikujesz zapytania SQL do Postgisa i masz interesujące Cię informacje.
Trochę z tym roboty jest, ale nie widzę optymalniejszego rozwiązania.
14-06-2011, 16:20,
#3
RE: kataster > wypis dzialek
(14-06-2011, 14:40)Odoakr napisał(a): ściągnij działki z geoportalu (jako plik gml przez WFS)
http://geoinformacja.wordpress.com/2010/...ne-w-qgis/

i wrzuć je do bazy danych Postgis do innej tabeli wrzucasz SHP z obiektem.

Później już tylko odpowiednio modyfikujesz zapytania SQL do Postgisa i masz interesujące Cię informacje.
Trochę z tym roboty jest, ale nie widzę optymalniejszego rozwiązania.

Odoakr dziekuje bardzo za szybka podpowiedz.

wykonalem bezbolesnie pierwsza czesc (odnosnie konwersji katastru na gml) nie dalem rady z PostGIS - nigdy tego nie robilem, sprobowalem zrobic baze na komputerze lokalnym (adres: localhost) ale wszystko na czuja robie i wywala mi problem z polaczeniem na Porcie 5432 (wszystko za pomoca wtyczki > Spit). Mozesz mnie nakierowac w tym temacie jeszce?


Sam znalazlem cos takiego:

mam dzialki w shp,
w QGIS narysowalem sobie dowolna linie i przerobilem na shp, uzylem
Wtyczki > Zapytanie przestrzenne > Zapytanie przestrzenne
warstwa docelowa: dzialki
warstwa referencyjna: linia (przecinajaca dzialki)
Operacja topologiczna: przecina (intersect)

Podswietlil dzialki ktore mnie itneresuja i wskazal ich ID (interesowalby mnie ich numer bardziej niz ID ale to poboczny temat pewNIE). Docelowo interesowaloby mnie zeby te dzialki ktore sa wynikiem dzialania stworzyly osobna warstwe shp z atrybutami.
14-06-2011, 16:47,
#4
RE: kataster > wypis dzialek
1. W którym momencie masz problem? Jaki komunikat się pojawia? Działasz na windows? Nigdy nie miałem problemów z połączeniem z bazą...
Wtyczką SPIT ładujesz shp do bazy danych
Przestrzenne zapytania SQL wpisujesz poprzez wtyczkę PostGIS Manager.
Dokleję później przykładowe zapytanie przestrzenne, które załatwi sprawę.

2. Drugie rozwiązanie jest OK. Skoro masz już wybrane działki zaznaczone, to możesz jest eksportować do nowego pliku ze wszystkimi atrybutami przez "Zapisz wybrane jako..."
14-06-2011, 17:01,
#5
RE: kataster > wypis dzialek
(14-06-2011, 16:47)Odoakr napisał(a): 1. W którym momencie masz problem? Jaki komunikat się pojawia? Działasz na windows? Nigdy nie miałem problemów z połączeniem z bazą...
Wtyczką SPIT ładujesz shp do bazy danych
Przestrzenne zapytania SQL wpisujesz poprzez wtyczkę PostGIS Manager.
Dokleję później przykładowe zapytanie przestrzenne, które załatwi sprawę.

zasmiece watek ale jutro sie w tym wypowiem, jakis zrzut zrobie w czym probl. itd.

2. Drugie rozwiązanie jest OK. Skoro masz już wybrane działki zaznaczone, to możesz jest eksportować do nowego pliku ze wszystkimi atrybutami przez "Zapisz wybrane jako..."

...ech... rozwiazanie bylo infantylne wrecz Smile takiego efektu potrzebowalem Smile
14-06-2011, 17:40,
#6
RE: kataster > wypis dzialek
No to problem z bazą rozwiązał się samSmile
14-06-2011, 17:45,
#7
RE: kataster > wypis dzialek
(14-06-2011, 17:40)Odoakr napisał(a): No to problem z bazą rozwiązał się samSmile

co nie zmiania faktu ze jakbys mogl wrzucic (tak jak pisales) maly tutorial to tez by bylo fajnie Smile

Tak czy siak Dziekuje za pomocSmile
Pozdrawiam.

P.S. teraz musze powalczyc jeszcze z ukladami wspolrzednych.


Skocz do: