Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zwinąć warstwy ...
15-07-2011, 14:44,
#1
Jak zwinąć warstwy ...
Witam.
Problem mam nadzieje trywialny. Chodzi mi o to: co należy ustawić ażeby przy otwieraniu projektu Warstwy były zwinięte wraz z symboliką (efekt jak po kliknięciu 'zwiń wszystkie'). Wydawać by się mogło, że to pierdoła ale mam bardzo rozbudowaną symbolikę w warstwach i za każdym razem użytkownicy przy otwieraniu projektu muszą je 'zwijać' gdyż wszystkie nie mieszczą się na ekranie. Problem występuje na części komputerów (wszyscy otwierają ten sam udostępniony plik projektu) więc jest to wina jakiś lokalnych ustawień na każdym z komputerów. Żeby było ciekawiej to użytkownicy nie mają zainstalowanego programu a jedynie otwierają QGISa (1.6) z lokalizacji sieciowej (folderu OS4Geo).
Jeżeli ktoś zna rozwiązanie to proszę o poradę.
Pozdrawiam.
15-07-2011, 21:18,
#2
RE: Jak zwinąć warstwy ...
Rozwiązania niestety nie znam, ale sam miałem kiedyś to samo. Wszyscy użytkownicy otwierając projekt widzieli warstwy rozwinięte/zwinięte w takim stanie, w jakim zapisałem ten projekt. A mój komputer przy każdym otwieraniu tego projektu uparcie rozwijał wszystkie.
Pomogło dopiero stworzenie nowego projektu.

Jak Twoi użytkownicy uruchamiają QGISa bez instalacji?
17-07-2011, 09:52,
#3
RE: Jak zwinąć warstwy ...
Nowy projekt stworzyłem ale nic to nie pomogło. Oczywiście projekt jest zapisany po zwinięciu wszystkich warstw...
Mam nadzieje, że istnieje jakieś rozwiązanie...
Jeżeli chodzi o uruchamianie projektu bez instalacji to sprawa wygląda następująco:
- na dysku sieciowym za pomocą OSGeo4W instalujemy QGISa.
- udostępniamy dysk sieciowy innym użytkownikom (do odczytu)
- wystarczy teraz na komputerach użytkowników uruchamiać QGISa z udostępnionego zasobu sieciowego //OSGeo4W/bin/qgis.bat (np. utworzyć skrót do tego pliku)
Wczytanie programu (nie projektu) trwa minimalnie dłużej ale to są sekundy...
Mam nadzieje, że pomogłem Wink
Pozdrawiam
29-08-2011, 09:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2011, 13:46 {2} przez sebaq.)
#4
RE: Jak zwinąć warstwy ...
Wracając do tematu... do zwijania warstw służą chyba parametry w pliku qgs legendlayer open="false" i filegroup open="false". One decydują czy warstwa ma być rozwinięta czy zawinięta. Zmieniając je w edytorze tekstowym wszystko pięknie działa w projekcie Qgisa. Problem pojawia się gdy mamy typ legendy ustawiony na np. wartość unikalna. Wówczas te parametry nie mają żadnego znaczenia. Mogą być false, true a i tak symbolika warstwy jest rozwinięta. Gdzie jeszcze można szukać w pliku qgs aby warstwy otwierały się zwinięte, skoro te parametry wydają się nie mieć wpływu? Problem istnieje pod WinXP w Qgis 1.5, 1.6 i 1.7.
Dzięki i pozdrawiam
29-08-2011, 15:08,
#5
RE: Jak zwinąć warstwy ...
Wygląda na bug. Vaaanseeeeeen, przybywaj z kapciem!
30-08-2011, 08:18,
#6
RE: Jak zwinąć warstwy ...
OK! dobrze wiedzieć Smile


Skocz do: