Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obliczenia w zakresie stworzonego poligonu
28-07-2011, 20:32,
#1
Obliczenia w zakresie stworzonego poligonu
Na wstępie napisze, że dopiero ucze się Quantuma i mam takie pytanie dotyczące prostych obliczeń w zakresie storzonego poligonu.
Może napisze co do tej pory zrobiłem, a więc pobrałem sobie numeryczny model terenu gdzie znajduje się mój teren badawczy. Narysowałem poligon, który przedstawia granice potrzebnego obszaru. Storzyłem mape spadków z klasami spadków (7 klas) i ekspozycji stoków dla całego zasiegu DEMu. A pytanie moje jest takie: Czy da sie przedstawić dane dotyczące tylko poligonu który mnie interesuje? czyli żeby przedstawić ile jest np. stoków o spadku poniżej 5 stopni na badanym terenie, czy ekspozycji stoków północnych w badanych granicach?? Czy wogóle coś takiego da się zrobić??
Z góry dziękuje za pomoc Smile)
04-08-2011, 11:12,
#2
RE: Obliczenia w zakresie stworzonego poligonu
Widzę, że ciężkie pytanie zadałem :p
Ale tak serio, ktoś ma może jakiś pomysł czy da się to zrobić w Quantumie albo innym programie Gisowym??
05-08-2011, 17:41,
#3
RE: Obliczenia w zakresie stworzonego poligonu
Witam
Zamiast w QGIS spróbuj skorzystać z GRASS GIS. Poczytaj o takich poleceniach jak r.mapcalc, r.stats, r.statistics i r.report.
Możesz też przyciąć raster do poligonu (to co jest poza poligonem będzie traktowane jako NULL) za pomocą polecenia Raster->Kadruj i zaznacz 'warstwa maski'.
12-08-2011, 09:23,
#4
RE: Obliczenia w zakresie stworzonego poligonu
Oj Grass to dla mnie czarna magia :p. Może ktos ma jakiś inny pomysł jak to rozwiązać??
12-08-2011, 10:36,
#5
RE: Obliczenia w zakresie stworzonego poligonu
Spróbuj zatem wtyczki Zonal Statistics. Dostępna jest w wersji 1.8.
Możesz też sprawdzić czy program Saga GIS nie posiada funkcji, które Cię interesują.

Pozdrawiam


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Obliczenia na wektorach i kalkulator pól - pytania Grzehoow 2 18 439 15-08-2011, 13:22
Ostatni post: Grzehoow

Skocz do: