Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Georeferencerem
29-07-2011, 20:16,
#1
Problem z Georeferencerem
Witam,


Tak w skrócie - nie włącza mi się georeferencer, wszystkie ustawienia mam prawidłowe. Jeszcze pare dni temu działał, teraz odmawia posłuszeństwa. Przeinstalowanie programu nic nie daje.

Proszę o radę.
30-07-2011, 00:04,
#2
RE: Problem z Georeferencerem
(29-07-2011, 20:16)dzodzo napisał(a): Witam,


Tak w skrócie - nie włącza mi się georeferencer, wszystkie ustawienia mam prawidłowe. Jeszcze pare dni temu działał, teraz odmawia posłuszeństwa. Przeinstalowanie programu nic nie daje.

Proszę o radę.

Mój kolega z pracy miał podobny problem. Odinstalował Qgis'a [v1.6] i wyczyścił dokładnie rejestr z wszelkich wpisów qgis i gdal. Po ponownym zainstalowaniu wszystko wróciło do normy.
08-08-2011, 14:16,
#3
RE: Problem z Georeferencerem
(30-07-2011, 00:04)stasimon napisał(a):
(29-07-2011, 20:16)dzodzo napisał(a): Witam,


Tak w skrócie - nie włącza mi się georeferencer, wszystkie ustawienia mam prawidłowe. Jeszcze pare dni temu działał, teraz odmawia posłuszeństwa. Przeinstalowanie programu nic nie daje.

Proszę o radę.

Mój kolega z pracy miał podobny problem. Odinstalował Qgis'a [v1.6] i wyczyścił dokładnie rejestr z wszelkich wpisów qgis i gdal. Po ponownym zainstalowaniu wszystko wróciło do normy.


Dziękuje, podziałało do czasu...


Teraz występuje błąd "Nieudana transformacja GCP" po naciśnięciu "Wykonaj" itd. Wszystkie ustawienia środowiskowe są prawidłowe. O co chodzi z tym błędem GCP? Przeinstalowanie i usuwanie z rejestru nic mi nie daje.
15-08-2011, 13:16,
#4
RE: Problem z Georeferencerem
Witam. Podłączam się do tematu.
Pracuję na wersji QGIS 1.7 na Windowsie 7.
Wystąpił problem z georeferencerem - ustawiam punkty kontrolne i parametry transformacji, naciskam 'wykonaj', po czym pojawia się komunikat 'Nieudana transformacja GCP'. Zmiana ustawień transformacji nie pomaga.

Co ciekawe, pracuję także na Linuxie Ubuntu, tam problem ten nie występuje (QGIS 1.7, ta sama mapa, te same punkty i ustawienia).
17-08-2011, 08:09,
#5
RE: Problem z Georeferencerem
Niestety nie wiem dlaczego tak się dzieje, mogę jedynie potwierdzić, że ja stwierdziłem ten problem na Windows XP, i podobnie jak u kolegi Grzehoow na Ubuntu problem nie wystąpił.


Skocz do: