Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie mapy
23-08-2011, 09:51,
#1
Tworzenie mapy
Witam
chciałabym stworzyc mapę parku w programie Quantum Gis z rozmieszczeniem drzewostanu. Posiadam współrzędne (wyrażone w stopniach) zapisane w Excel w formacie csv. Proszę o dalsze wskazówki
23-08-2011, 10:47,
#2
RE: Tworzenie mapy
Poszperaj pokombinuj, a nie czekasz na gotowe rozwiązanie. Trochę inwencji własnej. To banalne zadanie więc na pewno sobie poradzisz.
26-08-2011, 12:11,
#3
RE: Tworzenie mapy
Czy jest ktoś w stanie udzielic jakiś wskazówek?
26-08-2011, 12:44,
#4
RE: Tworzenie mapy
Nic tak nie działa zniechęcająco na forum jak ogólnie napisany problem.
Twoje pytanie jest z gatunku:
- Jak napisać książkę?
- Co zobaczyć w Ameryce Północnej.

Nie dziw się, że nikt nie chce Ci pomóc jak ciągle spamujesz ludzi e-mailami, a jak poświęciłem czas, żeby napisać jakieś wskazówki, którymi możesz się kierować i dodatkowe pytania to nawet nie odpowiedziałeś, tylko przysłałeś ponownie dwa o tej samej treści.
26-08-2011, 14:44,
#5
RE: Tworzenie mapy
Widzę, że nie tylko ja dostałem prywatną wiadomość. Napisz cokolwiek, może się ktoś zlituje. Dodajesz dane do QGIS i co się dzieje? Nic? Źle są wyświetlone? Jakie masz separatory? Jak dodajesz dane? Masz jakieś nagłówki w tym pliku? Zgaduję, że jak przeszukasz forum to znajdziesz odpowiedź (o ile wiesz co chcesz zrobić), temat dotyczący plików csv i txt był poruszany nie raz.
28-08-2011, 14:31,
#6
Tworzenie mapy
Mam problem ze stworzeniem warstwy punktowej z pliku tekstowego. Nie wiem czy mam dobrze zapisane dane w pliku CSF. Przy otwieraniu pliku pojawia się komunikat warstwa nie jest poprawna i nie może byc dodana. Dane mam wyrażone w stopniach.
29-08-2011, 08:35,
#7
RE: Tworzenie mapy
Pewnie dodajesz ją przez "dodaj warstwę wektorową". Jak napisałem w e-mailu - musisz dodać te dane przez wtyczkę ~"Dodaj warstwę z pliku CSV" (czy jakoś tak). Tam ustalasz parametry pliku, separatory itp...
30-08-2011, 09:35,
#8
Tworzenie mapy
W jaki sposób mogę umieścic punkty na mapie?. Mapę otwieram za pomoca wtyczki openstreetmap, a współrzędne mam zapisane w notatniku. Wszystko się otwiera w programie tylko mam problem z nałożeniem współrzędnych na mapę


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tworzenie szablonu wydruku mapy Natalia 7 35 140 11-10-2011, 09:09
Ostatni post: tomalos

Skocz do: