Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wtyczka Visibility Analysis [Viewshed Analysis]
28-09-2011, 22:18,
#1
wtyczka Visibility Analysis [Viewshed Analysis]
Mam kłopot z poprawną obsługą wtyczki Visibility Analysis. Na blogu autora wtyczki http://madchuckle.blogspot.com/search/label/Viewshed widać, że wynik analizy widoczności powinien wyświetlić się w formie jednorodnej "plamy" w nowej warstwie, tak jak ma to miejsce w Grass-owej wtyczce. U mnie jako wynik obliczeń wyświetla się jedynie kopia źródłowego modelu terenu na którym zapuściłem obliczenia, tyle że ze zmienioną paletą kolorów na "szalone". W którym miejscu mogłem popełnić błąd?

Źródłowy grid - zaznaczam na nim punkt obserwacji na wysokości 5m w środkowej części obrazu
   

nieużyteczny wynik obliczeń - źródłowy grid jedynie ze zmienioną paletą kolorów
   
22-01-2012, 16:00,
#2
RE: wtyczka Visibility Analysis [Viewshed Analysis]
Czy komukolwiek udało się tą wtyczką wykonać analizę widoczności?
22-01-2012, 22:24,
#3
RE: wtyczka Visibility Analysis [Viewshed Analysis]
U mnie wtyczka działa. Raster wynikowy zawiera informacje w formie zero-jedynkowej. O miejsce niewidoczne, a 1 widoczne.
Niestety nie mam pomysłu dla czego u Ciebie nie działa. Może trzeba przeinstalować wtyczkę?

pozdrawiam,
MF
QGIS 1.8.0
22-01-2012, 23:52,
#4
RE: wtyczka Visibility Analysis [Viewshed Analysis]
Dzięki za odpowiedź! Już chciałem odpuścić sobie zabawę z tą wtyczką myśląc że u nikogo ona nie działa. Teraz mam zachętę by posprawdzać jej działanie na innych komputerachSmile
28-07-2015, 15:18,
#5
RE: wtyczka Visibility Analysis [Viewshed Analysis]
Wielka prośba o pomoc. Na wstępie - słabo się orientuję i znam podstawy QGIS, natomiast nic kompletnie z programowania.. Chciałem użyć wtyczki (zainstalowana jak mi się wydaje poprawnie) do określenia zasięgu widoczności z danego punktu.
Dodałem warstwę NMT i stworzyłem shp z 1 punktem. Kiedy uruchamiam wtyczkę dostaję komunikat:

Wystąpił błąd podczas wykonywania kodu Pythona:

Traceback (most recent call last):
File "C:/Users/Admin/.qgis2/python/plugins\ViewshedAnalysis\viewshedanalysis.py", line 194, in run
z_obs_field, z_target_field, curv, refraction)
File "C:/Users/Admin/.qgis2/python/plugins\ViewshedAnalysis\doViewshed.py", line 496, in Viewshed
mx_dist = numpy.sqrt(temp_x[:,None] + temp_y[None,:])
MemoryError

Cóż to oznacza? Czy ja robię coś źle, czegoś brakuje? Czy wtyczka działa niepoprawnie? Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie, lecz bez zmian..

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.. Pozdrawiam


Skocz do: