Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekty QGIS z WMS - problem połączeń
11-10-2011, 09:36,
#1
Projekty QGIS z WMS - problem połączeń
Przygotowałem projekty dla QGIS, z których korzysta ileś tam osób (pliki leżą sobie na serwerze lokalnym), projekty te mają po kilka różnych warstw WMS. Niektóre z nich są domyślnie wyłączone, inne włączone a jeszcze inne mają wyświetlanie uzależnione od skali.
Problem pojawia się gdy podczas uruchamiania projektu któryś z serwerów WMS ma problemy techniczne i akurat nie odpowiada. QGIS w takiej sytuacji cały czas chyba czeka na odpowiedź z serwera i projekt przestaje się uruchamiać.
Można coś na to poradzić? A może problem tkwi w czymś innym?
11-10-2011, 13:36,
#2
RE: Projekty QGIS z WMS - problem połączeń
A w opcjach Sieć -> Limit czasu dla połączeń sieciowych czy jakoś tak nie pomaga?
11-10-2011, 14:36,
#3
RE: Projekty QGIS z WMS - problem połączeń
Mam wrażenie, że nie, bo czas ten był ustawiony domyślnie na 60 sekund, natomiast QGIS często miał ofiarowane wielokrotnie więcej czasu na dogadanie się z serwerami Smile Nie jestem pewny ale taka sytuacja być może następuje podczas gdy serwer coś tam odpowiada, ale ostatecznie nie chce wysłać danych. Przy braku połączenia (wyciągnięty kabelek) wszystko wczytuje się błyskawicznie (czyli około półtorej minuty przy największym projekcie Smile).
11-10-2011, 15:16,
#4
RE: Projekty QGIS z WMS - problem połączeń
Hmmm. A sprawdź jeszcze kiedyś przy jakichś bardzo niskich wartościach. Serwer raczej nic nie odpowiada. Przy braku połączenia nie ma problemu, bo klient w ogóle nie zaczyna czekać na odpowiedź Smile


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  QGIS zapisuje puste projekty martel 1 10 996 28-09-2015, 07:58
Ostatni post: Binko
  Znikające projekty krzynio 6 28 244 17-09-2010, 11:14
Ostatni post: krzynio

Skocz do: