Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Sieroty" na warstwie
15-10-2011, 18:40,
#1
"Sieroty" na warstwie
Witam,

mam pytanie, dlaczego dodając symbole do jednej z warstw, na kolejnej pojawiają się pojedynczo w tych samych miejscach.
Pozdrawiam,

Natalia
15-10-2011, 21:26,
#2
RE: "Sieroty" na warstwie
Opisz problem dokładniej, jakie obiekty znajdują się na warstwach? Dodajesz nowe obiekty do warstwy, czy zmieniasz jej styl?
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS
15-10-2011, 22:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-10-2011, 22:30 {2} przez Natalia.)
#3
RE: "Sieroty" na warstwie
Najpierw przy wykorzystaniu pierwszej grupy atrybutów, zmieniłam styl warstwy, grupując obiekty według określonego kryterium. Tu np. Liczba bibliotek na 100km2, następnie przy pomocy narzędzia: warstwa punktowa z centroidami poligonów (Wektor -> Narzędzia geometrii -> Centroidy poligonów) przypisałam im odpowiednie symbole: spadku i wzrostu. Stąd pierwszy problem: trójkątów, które różnią się od przygotowanej mapy i wydruku warstwy, no i kolejny związany z " sierotami", które nie wiem skąd się wzięły i jak je zlikwidować.
Proszę o pomoc,

Natalia
Załączam PrtSc
Jeszcze załącznik.
Może jest jakiś łatwiejszy sposób by dodać symbole, głównie wzrostu i spadku.


Załączone pliki
.docx   Sieroty.docx.docx (Rozmiar: 256,39 / Pobrań: 4)
16-10-2011, 00:07,
#4
RE: "Sieroty" na warstwie
(15-10-2011, 22:28)Natalia napisał(a): ... następnie przy pomocy narzędzia: warstwa punktowa z centroidami poligonów (Wektor -> Narzędzia geometrii -> Centroidy poligonów) przypisałam im odpowiednie symbole: spadku i wzrostu.

Czyli stworzyłaś nową warstwę punktową.

(15-10-2011, 22:28)Natalia napisał(a): Stąd pierwszy problem: trójkątów, które różnią się od przygotowanej mapy i wydruku warstwy, no i kolejny związany z " sierotami", które nie wiem skąd się wzięły i jak je zlikwidować.
...
Ciągle nie piszesz, co to za sieroty, na której warstwie? Jaka procedura doprowadziła do ich powstania?
Są na tej samej co potrzebne trójkąty? Na innej? Może wystarczy wyłączyć tę drugą warstwę? Może włączyć tę warstwę punktową do edycji i ręcznie wykasować niepotrzebne punkty?
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS
16-10-2011, 01:11,
#5
RE: "Sieroty" na warstwie
(16-10-2011, 00:07)milena napisał(a):
(15-10-2011, 22:28)Natalia napisał(a): ... następnie przy pomocy narzędzia: warstwa punktowa z centroidami poligonów (Wektor -> Narzędzia geometrii -> Centroidy poligonów) przypisałam im odpowiednie symbole: spadku i wzrostu.

Czyli stworzyłaś nową warstwę punktową.

(15-10-2011, 22:28)Natalia napisał(a): Stąd pierwszy problem: trójkątów, które różnią się od przygotowanej mapy i wydruku warstwy, no i kolejny związany z " sierotami", które nie wiem skąd się wzięły i jak je zlikwidować.
...
Ciągle nie piszesz, co to za sieroty, na której warstwie? Jaka procedura doprowadziła do ich powstania?
Są na tej samej co potrzebne trójkąty? Na innej? Może wystarczy wyłączyć tę drugą warstwę? Może włączyć tę warstwę punktową do edycji i ręcznie wykasować niepotrzebne punkty?

Witam,
wygląda na to,że problem sam się rozwiązał, czyli mając niższą wersję nie mogę zrobić tego poprawnie?Dobrze zrozumiałam?
Jestem laikiem w tej materii i samoukiem,dlatego mam pytanie, czy QGIS 1.6 istotnie różni się w obsłudze od wersji 1.8? Kolejne moje pytanie, czy warstwy stworzone w niższej wersji będę mogła otwierać w wyższej?
16-10-2011, 22:36,
#6
RE: "Sieroty" na warstwie
(16-10-2011, 01:11)Natalia napisał(a): Witam,
wygląda na to,że problem sam się rozwiązał, czyli mając niższą wersję nie mogę zrobić tego poprawnie?Dobrze zrozumiałam?

Prawdę mówiąc, nadal nie widzę rozwiązania sprawy rzekomych "sierot", ponieważ nie wiem, czym one są.

(16-10-2011, 01:11)Natalia napisał(a): ...
czy QGIS 1.6 istotnie różni się w obsłudze od wersji 1.8?

Obecnie polecana do pracy jest wersja 1.7.1 Wrocław.
1.8 jest wersją rozwojową, testową, i zmienianą codziennie w jakimś zakresie, nie jest polecana dla początkujących użytkowników.
QGIS 1.6 niewiele różni się w obsłudze od 1.8, jednak różnice takie występują.

(16-10-2011, 01:11)Natalia napisał(a): Kolejne moje pytanie, czy warstwy stworzone w niższej wersji będę mogła otwierać w wyższej?

Zarówno warstwy jak i projekty można otwierać w dowolnej wersji QGIS. Możesz mieć też zainstalowanych kilka wersji programu.
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS


Skocz do: