Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana położenia etykiet
26-10-2011, 07:56,
#11
RE: Zmiana położenia etykiet
K2000. Współrzędne w tabeli odpowiadają odwzorowaniu. Wszystko jest ok i działało w programie komercyjnym arcmap. Od kiedy nie mam dostępu wdrażam się do qgis. Narzędzie obrotu jest aktywne, ale jakby nie było aktywne. Przesuwanie etykiety w zasadzie też nie działa, ale przynajmniej wykonuje jakiś ruch. Przesuwam - etykieta znika, cofam wykonane działanie - etykieta nie pojawia się, wyłaczam edycję wyskakuje okno czy zapisać zmiany, których po cofnięciu operacji być nie powinno - nie zapisuję etykieta jest z powrotem, bądź usuwam warstwę i dodaję ponownie. Skoro narzędzia w zasadzie nie działają, to może jest wina wersji. Ja pracuję na 1.7.
26-10-2011, 14:52,
#12
RE: Zmiana położenia etykiet
(19-10-2011, 12:53)bazbaz napisał(a): Ja mam Qgisa 1.7. Wszyskie parametry włączone, tryb edycji, ustawienia, robię różnymi sposobami i nic z tego. Po ruszeniu etykiety - etykieta znika, próba obrotu kończy się niczym. Może to wina tej wersji.

Jeśli to jest to, o czym mówisz, to w wersji rozwojowej zostało już naprawione Wink
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS
27-10-2011, 11:48,
#13
RE: Zmiana położenia etykiet
Dzięki milena. Wszystko wskazuje, że to właśnie to. Ok. sprawa jasna. A kiedy będzie dostępna wersja rozwojowa?


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dodawanie warstwy z położenia sieciowego tomalos 0 7 221 10-09-2010, 12:37
Ostatni post: tomalos

Skocz do: