Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Złączenia we właściwościach warstwy
04-11-2011, 22:05,
#1
Złączenia we właściwościach warstwy
Warstwy możemy łączyć we właściwości warstwy --> złączenia, można dołączać również tabele bez geometrii (najczęściej właśnie takie dołączam). Co zmienia zaznaczenie/odznaczenie opcji "Tabela w pamięci podręcznej" i "Indeksuj pole złączenia"? Bo jakoś nie zauważyłem różnicy Smile.
04-11-2011, 22:11,
#2
RE: Złączenia we właściwościach warstwy
W oryginale to było:
Cache join layer in virtual memory
oraz Create attribute index on the join field
czyli przyspieszacze.
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS
07-11-2011, 10:34,
#3
RE: Złączenia we właściwościach warstwy
(04-11-2011, 22:05)tomalos napisał(a): Warstwy możemy łączyć we właściwości warstwy --> złączenia, można dołączać również tabele bez geometrii (najczęściej właśnie takie dołączam). Co zmienia zaznaczenie/odznaczenie opcji "Tabela w pamięci podręcznej" i "Indeksuj pole złączenia"? Bo jakoś nie zauważyłem różnicy Smile.

Pytanie. A jak dołączyć taką tabelę bez geometrii? Proszę o szczegóły, bo próbuję i qgis krzyczy, że nie da rady. Na jaki format trzeba zamienić, czy jak to w ogóle zrobić?
07-11-2011, 10:56,
#4
RE: Złączenia we właściwościach warstwy
(07-11-2011, 10:34)bazbaz napisał(a): Pytanie. A jak dołączyć taką tabelę bez geometrii? Proszę o szczegóły, bo próbuję i qgis krzyczy, że nie da rady. Na jaki format trzeba zamienić, czy jak to w ogóle zrobić?
A w którym miejscu tak krzyczy?
Masz w QGIS już otwartą tabelę, która posiada pole złączenia z warstwą geometrii?
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS
07-11-2011, 12:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2011, 08:10 {2} przez bazbaz.)
#5
RE: Złączenia we właściwościach warstwy
Zbyt mało napisałem o moim problemie. Nie wiem czy to jest możliwe do rozwiązania. Jest tak. Mam podpiętą warstwę w qgis (1.7.1). Chciałem do tej warstwy podpiąć warstwę bez geometrii stosując narzędzie dodawania warstwy rozdzielonej separatorami (rozszerzenie CSV lub inne). Qgis krzyczy, że ta warstwa jest nieprawidłowa. Może robię jakiś błąd? Następnie chciałem użyć opcji złączenia tabeli we właściwościach, ale to nie zadziała, bo okno wyboru dodwanej tabeli jest nieaktywne, bo nie ma żadnej tabeli. Jak to zrobić, aby można było dodać tabelę zewnętrzną, bez geometrii - od podstaw, krok po kroku? Cały czas dopiero od niedawna poznaję qgis, więc błądzę.
Proszę o wsparcie.
07-11-2011, 21:56,
#6
RE: Złączenia we właściwościach warstwy
(07-11-2011, 12:44)bazbaz napisał(a): ...Jest tak. Mam podpiętą warstwę w qgis (1.7.1). Chciałem do tej warstwy podpiąć warstwę bez geometrii stosując narzędzie dodawania warstwy rozdzielonej separatorami (rozszeżenie CSV lub inne). Qgis krzyczy, że ta warstwa jest nieprawidłowa....

Dodając tabelę za pomocą tej wtyczki zazwyczaj uzyskujemy już geometrię z par współrzędnych zawartych w tabeli. Zobacz w pomocy (przycisk Help w oknie wtyczki) czego ona potrzebuje, żeby dobrze zadziałać.

Jak chcesz dodać luźną tabelę, dodaj ją w taki sam sposób, jak dodajesz warstwę wektorową.
Włącz też swoją warstwę z geometrią.
Otwórz właściwości warstwy z geometrią, kliknij zakładkę Złączenia, dodaj nowe zielonym plusem, zdefiniuj pola złączenia dla obu warstw.
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS
07-11-2011, 23:22,
#7
RE: Złączenia we właściwościach warstwy
Ja zanim dodam tabele (przez menu dodawania warstwy wektorowej) najpierw zapisuję ją w formacie .dbf, na przykład w OpenOffice. Tabel bez geometrii innych niż .dbf i z bazy PostgreSQL nie próbowałem dodawać.
08-11-2011, 09:30,
#8
RE: Złączenia we właściwościach warstwy
Wielkie dzięki milena i tomalos. Wszystko gra i buczy.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Filtrowanie tabeli atrybutów wg złączenia relacją 1-N tomalos 7 18 597 22-03-2018, 13:44
Ostatni post: xmaziax
  QGIS sypie się po instalacji 1.8.0 we właściwościach projektu Grzehoow 12 57 166 24-10-2014, 16:28
Ostatni post: martel
  Automatyczne wypełnienie tabeli na podstawie złączenia przestrzennego z inną tabelą tomalos 0 7 429 15-10-2014, 12:28
Ostatni post: tomalos
  Pole złączenia zosia 0 7 199 23-08-2010, 17:33
Ostatni post: zosia

Skocz do: