Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łączenie QGIS do postgresowej bazy danych ze strukturą sde
16-11-2011, 13:44,
#1
łączenie QGIS do postgresowej bazy danych ze strukturą sde
Witam,

próbuję połączyć się z poziomu QGIS do bazy danych w Postgresql ze strukturą SDE. Postgresql zainstalowany jest na Windowsie i ma doinstalowanego PostGIS'a.

W momencie podłączania bazy do QGIS pojawia się komunikat "Pomyślnie połączono ale nie odnaleziono dostępnej tabeli", a następnie komunikat "Połączenie z bazą danych powiodło się, lecz nie odnaleziono dostępnych tabel. Sprawdź czy masz uprawnienia SELECT do tabeli zawierającej geometrię PostGIS."

Jeżeli zaznaczę opcję Pokaż tabele bez geometrii zawartość bazy wyświetla się, ale pojawia się przy każdej tabeli informacja o braku geometrii i nie można jej wyświetlić.

W takiej sytuacji nasuwają mi się następujące pytania:
- Czy można w jakikolwiek sposób podłączyć QGIS do bazy Postgresql z architekturą sde?
- Może jest jakiś inny sposób aby podłączyć do jednej bazy na Postresql'u QGIS i ArcGISie
- Czy możliwym jest, że konfiguracja PostGIS dla SDE jest sprzeczna z konfiguracją/ustawieniami wymaganymi przez QGIS'a?

Będę wdzięczna za wskazówki.
Pozdrawiam
18-11-2011, 09:30,
#2
RE: łączenie QGIS do postgresowej bazy danych ze strukturą sde
Jeszcze jedna sprawa uszczegóławiająca dotycząca mojego drugiego pytania.
Pisząc o możliwości podłączenia do bazy miałam na myśli nie tylko odczyt danych, ale także ich edycję.
Bo podłączyć się po to, żeby tylko "obejrzeć dane" do bazy Postresql z rozszerzeniem PostGIS mogę za pomocą ArcEditor 10 można łatwo zrobić dodając Query Layer. Niestety w takiej sytuacji bazę edytować można tylko za pomocą Quantuma.
Czy może znane są Wam jakieś rozwiązania pozwalające na edycję bazy z poziomu zarówno ArcEditor jak i Quantuma?
20-11-2011, 21:34,
#3
RE: łączenie QGIS do postgresowej bazy danych ze strukturą sde
Może to banał i się wygłupię ale nie wiem co to SDE Smile PostGIS to bardzo przyjazne źródło danych dla QGIS, więc jak łączysz się z bazą PostGIS to wszystko powinno śmigać, łącznie z edycją. Czy na pewno to całe SDE jest w bazie PostGIS? Są tam takie kolumny jak spatial_ref_sys i geometry_columns? Czy tylko jest zainstalowany PostGIS ale twoje dane nie są w bazie przestrzennej?
28-11-2011, 14:32,
#4
RE: łączenie QGIS do postgresowej bazy danych ze strukturą sde
(20-11-2011, 21:34)tomalos napisał(a): Może to banał i się wygłupię ale nie wiem co to SDE Smile PostGIS to bardzo przyjazne źródło danych dla QGIS, więc jak łączysz się z bazą PostGIS to wszystko powinno śmigać, łącznie z edycją. Czy na pewno to całe SDE jest w bazie PostGIS? Są tam takie kolumny jak spatial_ref_sys i geometry_columns? Czy tylko jest zainstalowany PostGIS ale twoje dane nie są w bazie przestrzennej?

Może nie jasno napisałam :/
Mówiąc baza SDE miałam cały czas na myśli bazę danych ArcSDE (czyli bazę umożliwiającą zarządzanie danymi przestrzennymi stworzoną przez Esri).

Sprawa wygląda następująco: Mam bazę postresql. I na niej zarówno utworzoną bazę PostGIS jak i ArcSDE. Dlatego utworzyłam te dwa typy baz gdyż próbuję znaleźć odpowiedź na pytanie: jak podłączyć zarówno QGIS i ArcEditor (a jakby się dało to nawet ArcView) do bazy Postgresql z możliwością edycji.
To co udało się zrobić to:
- podłączyć QGIS do bazy PostGIS z możliwością edycji
- podłączyć ArcEditor do bazy Postgresql ze strukturą ArcSDE z możliwością edycji
- podłączyć ArcEditor do bazy PostGIS bez możliwości edycji.

Nie udało się (a bardzo chciałabym to zrobić):
- podłączyć ArcEditor do bazy PostGIS z możliwością edycji
- w ogóle podłączyć QGIS do bazy Postgresql ze strukturą ArcSDE (jest to możliwe: http://hub.qgis.org/projects/quantum-gis..._databases, ale jeszcze nie udało mi się przebrnąć przez kompilację pliku ogr_sde.dll)


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zapytanie - struktura wiekowa Roland_z_Gilead 3 8 691 07-09-2018, 13:29
Ostatni post: xmaziax
Bug Od danych punktowych przez interpolację do danych dla obszarów onkolog 7 26 754 05-07-2017, 16:51
Ostatni post: Italiano
  QGIS a pliki z bazy danych kamilwydra 0 5 927 17-01-2017, 12:48
Ostatni post: kamilwydra
  Definicja bazy danych dla warstw fcs 0 6 893 20-12-2014, 17:09
Ostatni post: fcs
  qgis 2.2 eksport bazy postgresql do "ESRI shapefile" dstroj 0 14 402 19-08-2014, 13:08
Ostatni post: dstroj
  Wizualizacja bazy danych Roland_z_Gilead 0 8 592 07-02-2012, 09:16
Ostatni post: Roland_z_Gilead

Skocz do: