Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka uwag
08-12-2011, 18:27,
#1
Kilka uwag
Witam

1) Ogłoszenie ,,W tym dziale zamieścisz posty bez zakładania konta" jest nieaktualne

2) Menu Wektor/ Narzędzia analizy/ Środek ciężkości powinien być dosłownie przetłumaczony na ,,średnia współrzędnych", bo to będzie chyba tylko wtedy środek ciężkości, jeśli punkty są rozmieszczone regularnie, albo liczymy tą średnią tylko dla punktów a nie wieloboku. Poza tym do środka ciężkości służy polecenie: Wektor/ Narzędzia geometrii/ Centroidy poligonów.

3) Wielobok jest bardziej zrozumiały niż poligon. Dotychczas jedyne poligony jakie znałem, to te dla wojska. Jeśli to jest standard w oprogramowaniu GISowskim, to ktoś kto wie co to poligon, będzie wiedział co to wielobok.

3) Menu Edycja nie Rozdziel obiekty tylko Podziel obiekt (na obiekty)

4) ,,Dodaj nową mapę" w pasku narzędzi w oknie Wydruku bardzo mnie zmyliło, bo nie chciałem nowej mapy, tylko starą, z głównego okna. Wydaje mi się, że lepiej ujednolicić nazewnictwo w tym z menu ,,Dodaj mapę".

Bardzo dziękuję za kawał roboty przy tłumaczeniu
Pozdrawiam
Paweł
08-12-2011, 23:39,
#2
RE: Kilka uwag
Witaj Paweł

(08-12-2011, 18:27)Paweł napisał(a): 1) Ogłoszenie ,,W tym dziale zamieścisz posty bez zakładania konta" jest nieaktualne
Dzięki za przypomnienie. Nieaktualna informacja usunięta.
Fajnie, że pomimo utrudnień z zakładaniem konta chciało Ci się zakładać konto, żeby przekazać te uwagi.

(08-12-2011, 18:27)Paweł napisał(a): 3) Wielobok jest bardziej zrozumiały niż poligon. Dotychczas jedyne poligony jakie znałem, to te dla wojska. Jeśli to jest standard w oprogramowaniu GISowskim, to ktoś kto wie co to poligon, będzie wiedział co to wielobok.
To był cios prosto w serce Sad. I moim zdaniem celny. Wygląda na to, że poligon jest kalką językową i poprawnym tłumaczeniem angielskiego polygon jest wielobok. Wieloletnie przyzwyczajenia do żargonu...

(08-12-2011, 18:27)Paweł napisał(a): 4) ,,Dodaj nową mapę" w pasku narzędzi w oknie Wydruku bardzo mnie zmyliło, bo nie chciałem nowej mapy, tylko starą, z głównego okna. Wydaje mi się, że lepiej ujednolicić nazewnictwo w tym z menu ,,Dodaj mapę".
Jeśli chodzi o ujednolicenie, absolutna zgoda. W aktualnej wersji jest więcej takich "kwiatków". Postaramy się je usunąć do wersji 2.0.
Powinno być Dodaj mapę.

Pozostałe uwagi muszę sprawdzić i przemyśleć...
pozdrawiam,
09-12-2011, 15:29,
#3
RE: Kilka uwag
Pomyślałem, że wielokąt jest bardziej trafny niż wielobok, bo po polsku mamy trójkąt, czworo-, pięcio-, sześcio-...kąt. No i rysowanie wielokąta polega na wskazaniu miejsc, gdzie te kąty są.

Żeby sprawdzić, że środek współrzędnych liczy średnie współrzędne, liczba mnoga, a nie pojedyncza jak napisałem poprzednio, najłatwiej narysować coś zbliżonego do kwadratu, z tym żeby jeden z boków miał więcej węzłów.

Mniej więcej kiedy można spodziewać się wersji 2.0?


Skocz do: