Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CSV -> SHP
20-02-2012, 10:27,
#1
CSV -> SHP
Możliwe że taki wątek został wcześnielj już poruszany ale go nie odnalazłem.
A mianowicie nie chodzi mi o łączenie plików CSV z SHP bo to rozwiązanie jest mi znane a raczej (nie wiem czy uda mi się to jasno określić) tworzenie pliku SHP "na skróty".
Ad rem.
Czy istnieje fizyczna możliwości aby "program" z wgranym plikiem CSV gdzie posiadamy dane np. o nr działek w terenie łącząc się przez WMS(może inny serwer) nadał poszczególnym "działkom" atrybuty geolokacyjne, tzn współrzędne.
Odszukał z bazy WMS działkę i przypisał współrzędne (Np. w postaci pkt na środku działki) odpowiedniem danym w bazie CSV.

Moje zapytanie jest czysto teoretyczne i domyślam się że nie jestem jedynym użytkownikiem któremu fizycznie przydała by się taka wtyczka.

Zapewne padną również słowa, że chcę iść na łatwiznę ale przecież po to wymyślono komputer aby nam ułatwiały robotę.

Mam nadzieje, że moje zapytanie jest w miarę czytelne i zrozumiałe. Liczę na odpowiedź zarówno o możliwości stworzenie, jej istnieniu oraz o ewentualnych alternatywach dla takich działań.
20-02-2012, 10:36,
#2
RE: CSV -> SHP
wms to tyko obrazek więc na pewno nie zrobisz z jego pomocą tego co opisujesz
20-02-2012, 10:42,
#3
RE: CSV -> SHP
Wiem wiem, Podałem WMS troszkę bezmyślnie ale jak również napisałem myślę też o innych serwerach.
Chodzi mi raczej o znalezienie jakiejs alternatywy na dokonywanie tego typu łączeń.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wartswa tekstowa z pliku csv stworek 7 2 361 28-12-2022, 12:31
Ostatni post: stworek
  CRS dla współrzędnych XYZ podanych jako ECEF - ładowanie warstwy z pliku CSV frankie 1 3 957 26-10-2019, 16:59
Ostatni post: jerresso
  łączenie plików shp (merge shp) Bles 1 13 423 19-02-2013, 14:31
Ostatni post: borys
  Liczby z CSV jako Integer QGIS 1.7 tomgie 2 13 962 25-06-2011, 22:22
Ostatni post: tomgie

Skocz do: