Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkolenia Qgis
15-03-2012, 12:16,
#1
Szkolenia Qgis
Witam.
Pytanko do zespołu Qgis Polska. Czy prowadzicie/organizujecie jakieś szkolenia z Qgisa/Grassa/Postgresa/itp...?? Od jakiegoś czasu obserwuję dział Warsztaty i szkolenia QGIS na quantum-gis.pl ale oprócz informacji o warsztatach, które się już odbyły to nic nowego się tam nie pojawia. Jeżeli są takie spotkania organizowane to powiedzcie gdzie szukać informacji o nich.
Pozdrawiam.
15-03-2012, 22:06,
#2
RE: Szkolenia Qgis
Witaj sebaq.

Do tej pory QGIS Polska organizowało jedynie szkolenia na zamówienie. Czyli jeśli ktoś się z nami skontaktował, organizowaliśmy dla niego odpowiedni kurs. Były to najczęściej firmy, które chciały przeszkolić większe grupy osób. Ta działalność z kursami za zamówienie będzie kontynuowana.

Od maja-czerwca 2012 planujemy rozpocząć w kilku miastach Polski kursy o charakterze otwartym, na które będzie mógł się zapisać każdy zainteresowany. O szczegółach poinformujemy w najbliższych tygodniach na forum i stronie QGIS Polska.

Jeśli chcielibyście wziąć udział w takich szkoleniach i macie konkretne oczekiwania, piszcie śmiało na forum lub bezpośrednio do nas. Nie obiecujemy że spełnimy wszystkie Wasze życzenia, ale na pewno weźmiemy je pod uwagę przy organizacji szkoleń QGIS, GRASSa i innych narzędzi ze stajni OSGeo.
27-03-2012, 13:06, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2012, 07:33 {2} przez sebaq.)
#3
RE: Szkolenia Qgis
No właśnie pamiętam, że takie szkolenia się odbywały ale niestety nigdy nie miałem okazji się na nie załapać. Będę śledził stronkę QGIS Polska.
Przede wszystkim chciał pokazać co i jak u nas zostało zrobione i na otwartym forum posłuchać pomysłów i opinii innych użytkowników. Każdy jest samouczkiem (a przynajmniej ja nim jestem) i zdaje sobie sprawę z tego, iż niektóre rzeczy człowiek robi "po swojemu", nierzadko inaczej niż przewiduje instrukcja Wink
Reasumując interesuje mnie powiązanie Qgisa, Postgresqla, MapServera, wtyczki gdal i ftools, no i trochę o programowaniu w Pythonie pod Qgisem.
Jeżeli ktoś ma inne pomysły to niech się śmiało wypowiadaSmile
Pozdrawiam.

PS. A wie ktoś może o szkoleniach z samego Postgresql'a pod kątem zarządzania bazą danych?
28-03-2012, 21:32,
#4
RE: Szkolenia Qgis
(27-03-2012, 13:06)sebaq napisał(a): PS. A wie ktoś może o szkoleniach z samego Postgresql'a pod kątem zarządzania bazą danych?

Na pewno prowadzi takie szkolenia Compendium.
Ale jeśli będziecie do nas przesyłać życzenia odnośnie szkoleń, postaramy się stworzyć "niezobowiązującą bazę zainteresowanych". Podanie przynajmniej regionu Polski ułatwiłoby sprawę.

Ze szkoleniowcami od PostgreSQL-a nie będzie problemu, ale jak na razie zajmują się oni PostgreSQL-em, a nie szkoleniami. Wink
29-03-2012, 07:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2012, 07:25 {2} przez sebaq.)
#5
RE: Szkolenia Qgis
No to ja jestem z Opola i czekam na info o szkoleniach na QGIS Polska.
Pozdrawiam.
29-03-2012, 18:44,
#6
RE: Szkolenia Qgis
Pomysł szkoleń otwartych z QGISa, zwłaszcza na poziomie mniej lub bardziej zaawansowanym bardzo mi się podoba i bardzo byłabym zaSmile - Poznań
23-04-2012, 15:57,
#7
RE: Szkolenia Qgis
Również jestem w dwóch osobach zainteresowany tematem szkoleń - im szybciej tym lepiej - Poznań v Szczecin
07-05-2017, 18:55,
#8
RE: Szkolenia Qgis
Może odświeżę ten wątek, żeby nie śmiecić w wątku z informacjami o organizowanych szkoleniach.
Czy jest możliwość realizacji jakiegoś kursu QGIS online? Jestem z Bydgoszczy, ale poza mną nie znam stąd nikogo, kto chętnie zgłosiłby się na kurs. Sama też nie mam możliwości zarezerwowania sobie na 100% wolnego dnia/dni by spędzić ten czas na szkoleniu.
A jeśli nie ma takiej możliwości - to czy w przypadku niemożliwości uczestnictwa w szkoleniu, w danym terminie, w danym miejscu - jest jakaś szansa na inny termin bez tracenia pieniążków? Smile
Pozdrawiam Smile


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  szkolenia QGIS robert 0 23 761 11-06-2012, 10:11
Ostatni post: robert

Skocz do: