Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Etykiety przy eksporcie do dxf
04-04-2012, 15:28,
#1
Etykiety przy eksporcie do dxf
Witam,
chciałbym wyeksportować poligony z etykietami do dxf. Standartowy eksport nie wyświetla etykiet.
Chciałbym po otwarciu pliku dxf w programie cadowskim mieć poligony i etykiety widoczne jako tekst.
Dokładnie chodzi o warstwę z działkami ewidencyjnymi, aby w programie cadowskim mieć również numery działek.

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
05-04-2012, 08:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2012, 07:09 {2} przez [wiki].)
#2
RE: Etykiety przy eksporcie do dxf
Musisz wygenerować warstwę z centroidami poligonów.
narzędzia geometrii -> centroidy poligonów.

Tabelę atrybutów nowopowstałej warstwy punktowej kopiujesz do arkusza kalkulacyjnego i wczytujesz do CADa poprzez import txt.

UWAGA:
Metoda działa, ale z zastrzeżeniem, że centroidy dla działek o "pokręconej" geometrii potrafią wylądować poza granicami danego obiektu.
Od razu: potrafią niezależnie od zastosowanego sposobu wyznaczania (ustawianego w opcje -> nakładki).
(> - - ^.^_,
05-04-2012, 14:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2012, 15:15 {2} przez Roland_z_Gilead.)
#3
RE: Etykiety przy eksporcie do dxf
Dziękuję za odpowiedź,
niestety nie do końca rozumie Twój sposób.
Otóż jak już mam tabelę atrybutów centroidów - czyli szukane numery działek, to tabela arkusza ma być w konkretnym formacie? csv, dbf ?, Po drugie w moim Bricscadzie nie mogę zlokalizować importu txt.
Z innej strony otwarty dxf w bricscadzie działki wyświetla jako bloki, bloki te posiadają atrybuty te same co shape czyli moje upragnione numery działek. Innym problemem po włączeniu wyświetlania atrybutów jest miejsce ich wyświetlania i rozmiar. Niestety nie udało mi się globalnie zmienić rozmiaru czcionki i miejsca wyświetlania.

Pozdrawiam

Muszę tylko się poprawić - dxf z blokami i atrybutami to po exporcie z Mapinfo.
06-04-2012, 08:50,
#4
RE: Etykiety przy eksporcie do dxf
(05-04-2012, 14:45)Roland_z_Gilead napisał(a): Otóż jak już mam tabelę atrybutów centroidów - czyli szukane numery działek, to tabela arkusza ma być w konkretnym formacie? csv, dbf ?,
I teraz - pewnie dla równowagi - ja nie do końca rozumiem o co pytasz :o)
Wygenerowanie warstwy punktowej z centroidami potrzebne jest do uzyskania numerów działek wraz ze współrzędnymi ich wstawienia.

Cytat: Po drugie w moim Bricscadzie
To już jest pytanie dla googla i/lub forów BrisCAD/AutoCAD.
Nie znam, nie pomogę, w MicroStation taka funkcja jest wbudowana.
(> - - ^.^_,
06-08-2015, 15:19,
#5
RE: Etykiety przy eksporcie do dxf
Witam
A ja troszkę inaczej zapytam: Czy jest możliwość zrzutu etykiety złożonej na warstwę jako tekst?
Jeśli to się uda export do dxf to już tylko formalność
01-02-2017, 12:04,
#6
RE: Etykiety przy eksporcie do dxf
Witam i ponawiam pytanie ponieważ już troszkę czasu minęło i mamy kolejne nowe wersje QGIS:

Czy jest możliwość zrzutu, zdefiniowanej wcześniej, etykiety złożonej na warstwę jako tekst?
Jeśli to się uda export do dxf to już tylko formalność.
16-02-2017, 13:08, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2017, 13:10 {2} przez xmaziax.)
#7
RE: Etykiety przy eksporcie do dxf
(01-02-2017, 12:04)pcurzytek@wp.pl napisał(a): Witam i ponawiam pytanie ponieważ już troszkę czasu minęło i mamy kolejne nowe wersje QGIS:

Czy jest możliwość zrzutu, zdefiniowanej wcześniej, etykiety złożonej na warstwę jako tekst?
Jeśli to się uda export do dxf to już tylko formalność.

Projekt > DXF Export


Załączone pliki Miniatury
   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wielkość czcionki mapy katastralnej po wydruku/eksporcie do pliku wycinka 3 11 632 23-10-2017, 19:22
Ostatni post: karol.stachura

Skocz do: