Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[SOLVED] postgres nie działa po aktualizacji postgisa
05-04-2012, 20:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2012, 12:37 {2} przez tomsik.)
#1
[SOLVED] postgres nie działa po aktualizacji postgisa
Witam,
mam poważny kłopot, we środę 2 kwietnia OpenSUSE 12.1 zaktualizował się, a w pakiecie była aktualizacja PostGIS-a z wersji 1.5.3 do 2.0.0.
Po tej operacji Postgres nie wyświetla rekordów.
W pgadmin zliczają się rekordy, ale z zobaczeniem ich w widoku tabeli i poprzez SELECT jest kłopot.
Nie mogę zrobić dump-a:
pg_dump -h 127.0.0.1 -p 5432 -U postgres -Fc -b -v -f "/home/tomek/olddb.backup" tomice

bo otrzymuję komunikat:
pg_dump: polecenie SQL nie powiodło się
pg_dump: Komunikat błedu z serwera:: BŁĄD: nie można uzyskać dostępu do pliku "$libdir/postgis-1.5": Nie ma takiego pliku ani katalogu
pg_dump: Treść polecenia: COPY public.armatura (gid, typ, sub_typ, opis, wys_g, wys_d, operator, the_geom) TO stdout;
pg_dump: *** przerwano z powodu błędu


W widoku tabel w PgAdminie mam tabele, mam dobrą liczbę rekordów, ale przy próbie wywołania danych wciąż to samo.

Zauważyłem, że prawie wszystkie funkcje mają adres :
"$libdir/postgis-1.5" który w trakcie upgrade-u został zastąpiony przez /postgis-2.0.
Mógłbym może usunąć kolumnę geometrii, ale co mi z takiej bazy ...

Załączam zrzuty z PgAdmina.
Nie pomogły komendy, sql o obiecująco brzmiących nazwach: postgis_upgrade_2.0.sql itp...
Nagle z wszystkich repozytoriów wyleciały rpm-y dla postgisa 1.5.3, i nie mogę wrócić do starej wersji...
Stawką jest 1 dzień pracy 15 osób. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł - będę zobowiązany.

Pierwszy screen przedstawia widok dowolnej tabeli: brak atrybutów i rekordów , choć w strukturze są widoczne,
drugi screen przedstawia widok odwołania jednej z ponad 700 funkcji do katalogu $libdir/postgis-1.5, niektóre mogę zmienić ręcznie inne się "nie poddają".

Brak mi pomysłu na rozwiązanie tego problemu.
Pozdrawiam, i namawiam do zrobienia kopii baz przez aktualizacją PostGIS-a
Tomek[b]


Załączone pliki Miniatury
       
06-04-2012, 12:33,
#2
RE: postgres nie działa po aktualizacji postgisa
Cześć,
problem udało mi się rozwiązać na anglojęzycznym forum:
http://gis.stackexchange.com/questions/22945/postgis-2-0-upgrade-problem-with-postgres-data

1. Angelos Tzotsos przywrócił w odpowiedzi na mój post, wersję 1.5.3 do oficjalnego repozytorium dla OpenSUSE,[/code]
mogłem wtedy ponownie zainstalować starą wersję PostGIS-a
2. Paul Ramsey wskazał drogę na zaktualizowanie baz założonych w starej wersji do nowej. Problemem tutaj okazało się inne rozdysponowanie poszczególnych funkcji geometrycznych.
Oto jak się dochodzi do kompatybilności z PostGIS 2.0:
- na starej wersji zrobić dumpa bazy:
Kod:
pg_dump -h localhost -p 5432 -U postgres -Fc -b -v -f "/somepath/olddb.backup" olddb
- zainstalować nowego PostGISa 2.0,
- założyc nową bazę:
Kod:
createdb [yourdatabase]
- nadać "po nowemu" rozszerzenia przestrzenne:
Kod:
psql -d [yourdatabase] -c "CREATE EXTENSION postgis;"
- wykonać synchronizaję funkcji geometrycznych:
Kod:
perl utils/postgis_restore.pl "/somepath/olddb.backup" | psql -h localhost -p 5432 -U postgres [yourdatabase] 2> errors.txt
---tutaj haczyk !! po wydaniu komendy PERL wykona translację spakowanej bazy do ASCII i czeka ... trzeba wpisać hasło dla postgresa ... chociaż nie wypisuje prośby
- całość kończy się słowem 'done' w terminalu i można się cieszyć nówką bazą.

pozdrawiam, Tomek


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dodawanie tabeli z bazy postgres randyX 0 6 089 11-05-2016, 13:54
Ostatni post: randyX
  Wtyczka "agreguj" nie działa mame188 1 9 699 28-08-2013, 08:32
Ostatni post: Binko
  Problem z mapami z geoportalu w QGIS 1.8 [SOLVED} m.gala 1 14 018 18-05-2012, 00:41
Ostatni post: robert
  piramidowanie(gdaladdo) - słabo działa cooleq 0 7 374 29-02-2012, 15:09
Ostatni post: cooleq
  Qgis warstwy WMS /Geoportal [SOLVED] Derby 4 47 270 26-12-2011, 15:36
Ostatni post: Derby
  Nie działa zaawansowana digitalizacja tomalos 3 18 462 10-08-2011, 09:24
Ostatni post: tomalos
  pozycje legendy qgis- warstwy postgres fct 2 14 098 22-12-2010, 16:49
Ostatni post: fct

Skocz do: