Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blokada eksportu danych
10-04-2012, 11:22,
#1
Blokada eksportu danych
Witam,
Potrzebuję programu GIS-owego, który umożliwi podczytanie danych GIS z dowolnej bazy danych, dodawanie obiektów na jednej z warstw, ale jednocześnie uniemożliwi wyeksportowanie jakichkolwiek danych widzianych w oknie programu.
Krótko mówiąc (pisząc) chodzi o to, aby osoby kontrolujące dane wektorowe miały możliwość zaznaczania błędów, ale nie mogły zgrać sobie jakichkolwiek danych z bazy GIS.
Najbardziej pasowałoby mi rozwiązanie QGIS +PostGIS ale nie potrafię zablokować możliwości eksportu warstwy. Czy jest to w ogóle możliwe do zrobienia w QGIS?
Ewentualnie jakie inne GIS-owe rozwiązanie widzielibyście do zastosowania.

Pozdrawiam,
Łukasz
17-04-2012, 11:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2012, 13:30 {2} przez sebaq.)
#2
RE: Blokada eksportu danych
Cześć.
Z pomocą Qgisa i Postgresa chyba tego nie idzie zrobić. Jeżeli dajesz na jakąś tabelę w postgresie prawa do odczytu to automatem w qgisie możesz ją zapisać choćby do shp. Podobny wątek poruszałem tutaj i nie znalazłem rozsądnego rozwiązania.
Jedyne co mi przychodzi do głowy to stworzenie serwera wms lub wfs z "wrażliwymi" danymi i serwowanie go pod qgisem. Natomiast uwagi użytkownicy mogą nanosić na osobnej warstwie wektorowej np. "UWAGI" gdzie mogą mieć pełny dostęp.
Pozdrawiam.
PS1. Jeżeli uda Ci się to rozwiązać w inny sposób to daj znać.
PS2. Jeszcze jedno co mi przychodzi do głowy to stworzenie widoku z "wrażliwej" tabeli składającego się tylko z kolumn do których użytkownicy mają mieć dostęp. Oczywiście żeby cokolwiek widzieli w qgisie widok musi zawierać kolumnę the_geom. Nie zmienia to faktu, że będą mogli tą geometrię (i inne pola co im "udostępnisz" w widoku) zapisać/eksportować, ale kolumny niezawarte w widoku będą dla nich niewidoczne. Przy widokach jedyna niedogodnością jest to, iż trzeba samemu napisać funkcję aktualizującą pola w tabelach, z których widok się składa (gdy oczywiście jest taka potrzeba).


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Bug Od danych punktowych przez interpolację do danych dla obszarów onkolog 7 26 651 05-07-2017, 16:51
Ostatni post: Italiano
  Możliwości eksportu danych z OSM Omega933 0 5 214 26-04-2017, 09:05
Ostatni post: Omega933
  Blokada zmiany skali na wydruku Loozak 1 8 287 09-03-2017, 23:10
Ostatni post: tomalos
  Blokada "zapisz jako" sebaq 4 19 375 13-12-2011, 08:14
Ostatni post: sebaq

Skocz do: