Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[skróty klawiaturowe] ładowanie pliku
05-07-2012, 18:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2012, 18:22 {2} przez damien.)
#1
[skróty klawiaturowe] ładowanie pliku
Dzień dobry,

Czy jest jakiś sposób, aby automatycznie ładować plik z zagranymi skrótami klawiaturowymi? Stracę je każdorazowo po crash qgis, a jest ich niemało. Każdorazowo muszę ładowąć wszystko od nowa, a obecnie jest to dość utrudnione (1.8) bo nie mam dostępu do ukrytych plików i folderów, czyli do miejsc, gdzie się właściwie powinno ładować takie pliki.

Strona man jest tak skrótowa, że trudno zrozumieć o co chodzi (choćby różnica m. --optionspath a --configpath jest mglista, a moje próby nic nie dały. Chyba że to path do pliku, ale $PATH powinno chyba być folderem…).
06-07-2012, 11:46, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-07-2012, 11:51 {2} przez borys.)
#2
RE: [skróty klawiaturowe] ładowanie pliku
QGIS przechowuje ustawienia w dwóch miejscach:

--configpath wskazuje na katalog (domyślnie $HOME/.qgis), w którym znajduje się katalog wtyczek, cache warstw oraz pliki:
symbology-ng-style.xml - biblioteka nowych stylów
qgis.db - baza sqlite zawierająca zakładki przestrzenne oraz układy współrzędnych zdefiniowane przez użytkownika
qgis.qmldb - baza sqlite zawierająca style przypisane do tych warstw, przy których nie da się wykorzystać pliku .qml (np. bazodanowych)

--optionspath wskazuje na położenie głównej konfiguracji programu. W systemach linuksowych domyślnie jest to plik w formacie ini $HOME/.config/QuantumGIS/QGIS.conf, na Macu $HOME/Library/Preferences/org.qgis.qgis.plist, w Windowsach gałąź rejestru \HKEYCURRENT_USERSoftwareQuantumGISqgis . U mnie niestety ten parametr wydaje się nie działać ( http://hub.qgis.org/issues/5894 ).


Również skróty klawiszowe są przechowywane w tym ostatnim pliku (lub gałęzi rejestru), w sekcji shortcuts. Najprościej więc chyba kopiować i wklejać fragment tego pliku. Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie masz do niego dostępu (skoro QGIS ma), co to za system operacyjny? Poza tym bardzo mnie dziwi, że ustawienia znikają po crashu...


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ładowanie XML w treeView (Qt) Karoluss96 2 1 782 21-06-2022, 12:25
Ostatni post: Karoluss96
  CRS dla współrzędnych XYZ podanych jako ECEF - ładowanie warstwy z pliku CSV frankie 1 4 009 26-10-2019, 16:59
Ostatni post: jerresso
  Proj4 - skróty jednostek K2000 2 13 185 08-07-2014, 20:16
Ostatni post: urszulilinka
  Ładowanie shp do postgis tlomiej 2 13 359 25-06-2011, 12:54
Ostatni post: tlomiej

Skocz do: