Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
problem z QGIS i geoportalem
11-07-2012, 15:39,
#1
problem z QGIS i geoportalem
Witam,
Od kilku dni próbuję bezskutecznie wyświetlic WMS geoportalu w QGIS.
Qgis łączy się z serwerem, ale nie mogę wyświetlić zdjęć. Pojawia się taki oto komunikat:
An error has occured while executing Python code:

Traceback (most recent call last):
File "C:/Users/skorasp/.qgis/python/pluginsaster_transparencyastertransparency.py", line 158, in layerChanged
if self.layer.providerType() != "gdal":
AttributeError: 'QgsRasterLayer' object has no attribute 'providerType'

Python version:
2.7.2 (default, Jun 12 2011, 15:08:59) [MSC v.1500 32 bit (Intel)]


QGIS version:
1.7.4-Wroclaw Wroclaw, 411aff6

Python path: ['C:\Users\skorasp\.qgis\python\plugins\GeoCoding'", ........

-----
Byłbym ogromnie wdzięczny za wskazówki jak rozwiazac ten problem.
Pozdrawiam
PS
11-07-2012, 21:34,
#2
RE: problem z QGIS i geoportalem
Błąd, o którym piszesz, powoduje wtyczka Raster Transparency, która do poprawnego działania wymaga QGISa 1.8. Przekazałem Autorowi:
http://hub.qgis.org/issues/6019

Do czasu poprawienia błędu możesz albo odłączyć tę wtyczkę, albo zaktualizować QGISa do wersji 1.8. Tylko uwaga na problem z ogonkami; o ile dobrze pamiętam, to on się pojawił właśnie między 1.7.4 a 1.8. W menu Pomoc -> o QGIS -> o QGIS można sprawdzić wersję GDAL. Jeśli jest już 1.9 (czyli właśnie powodująca ten błąd), to gorzej już nie będzie Smile Jeśli wcześniejsza, to upgrade do QGISa 1.8 spowoduje również upgrade GDALa, a wraz z nim kłopoty z ogonkami.

Odłączenie wtyczki powinno pomóc, teraz ortofoto działa u mnie bez problemu.
12-07-2012, 11:41,
#3
RE: problem z QGIS i geoportalem
Update: wtyczka już poprawiona.
14-07-2012, 13:16,
#4
RE: problem z QGIS i geoportalem
(12-07-2012, 11:41)borys napisał(a): Update: wtyczka już poprawiona.
Dzięki, za pomoc. Komunikat błędu już się nie wyświetla. Niestety, mapy geoportalu dalej się nie wyświetlają. Zupelnie nie wiem, w czym może tkwić problem. Wszystko mam ustawione, tak jak teoretycznie powinno być. Co śmieśniejsze, inne warstwy wms (np mapy topograficzne) z geoportalu i innych zasobow wyswietlaja sie bez problemu. Bede musiał mocno pogłówkować co sie tu podziało.
16-07-2012, 14:19,
#5
RE: problem z QGIS i geoportalem
W tym momencie u mnie Ortofoto ze starego Geoportalu w ogóle nie działa. Działa natomiast to z Geoportalu II: http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service.../WMSServer


Skocz do: