Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
praca z google satelite
16-07-2012, 09:17,
#1
praca z google satelite
Cześć,
tworzę mapki pewnych terenów na podstawie zdjęć satelitarnych google z wykorzystaniem wtyczki openlayers. Ostatnio pojawiło mi się na środku widoku uporczywie nieruchome i niedające się zamknąć okienko z informacją o źródle mapy. W oknie właściwości informację mogę zamknąć, w oknie głównym już nie.
Czy ktoś wie w jaki sposób usunąć ową informację?
Dodam, że nie były zmieniane żadne ustawienia, aktualizacje etc.
Informacja pojawiła się mniej więcej w tym samym czasie na 3 komputerach, na których pracuję i nieziemsko utrudnia mi życie, więc będę bardzo wdzięczna za pomoc.

pozdrawiam
Grimma
16-07-2012, 10:00,
#2
RE: praca z google satelite
Nie korzystam ale z ciekawości sprawdziłem, rzeczywiście jest takie okienko. Z tego co się orientuję, to obrazy satelitarne dostarczane przez Google to można wykorzystać jedynie do ich oglądania ale nawet oglądanie jest mocno ograniczone przez to upierdliwe okienko. Nie wiem jak się go pozbyć.
16-07-2012, 14:13,
#3
RE: praca z google satelite
Masz najnowszą wersję OpenLayersPlugina? Ja nie widzę tego błędu, natomiast to nie pierwszy raz, kiedy Google wprowadzają znienacka tego typu zmiany. Trzeba dać ekipie OpenLayers kilka dni na dostosowanie kodu. Generalnie korzystanie z API Googli jest dość emocjonujące, warto spróbować innych dostawców (np. Binga), o ile dany obszar jest pokryty z sensowną rozdzielczością.
16-07-2012, 21:12,
#4
RE: praca z google satelite
Mam najnowszą wersję wtyczki na jednym z komputerów. Na starszych i nowszych wersjach wtyczki w różnych kombinacjach zarówno na windows xp, win7 i mac'u jest to samo. Aktualizacja całego qgisa też niczego nie zmienia (i w zasadzie nie powinna, ale spróbowałam też tego).
Problem pojawił się po raz pierwszy dwa tygodnie temu i odczekałam już trochę mając nadzieję, że błąd zostanie naprawiony. No ale nic, może trzeba poczekać jeszcze trochę Smile

A co do innych źródeł, to niestety tylko google dysponuje zdjęciami tego obszaru w dobrej rozdzielczości. Cała reszta jest daleko w tyle.
Innych map mojego terenu też nie ma.
Trochę mało optymistycznie to wszystko widzę, ale nadzieję wciąż mam Smile

ps. dzięki za odzew Smile
16-07-2012, 21:57,
#5
RE: praca z google satelite
Nie rozumiem, czemu ten błąd się pojawia na niektórych komputerach... Przychodzi mi do głowy doraźne rozwiązanie, być może pomoże. Ono tylko wygląda strasznie Smile Może być potrzebny jakiś przyzwoity edytor tekstu (taki do programowania, a nie Word). Jeśli to Windowsy, to można najpierw spróbować Notatnikiem, a w razie problemów ściągnąć np. Notepad++.

Wchodzisz do swojego katalogu domowego, a potem głębiej: .qgispythonpluginsopenlayershtml
W tym katalogu są cztery pliki, definiujące cztery różne warstwy googlowe:
google_hybrid.html
google_physical.html
google_satellite.html
google_streets.html

Jeśli otworzysz je Notatnikiem i zobaczysz poszczególne wiersze tekstu, to można kontynuować operację. Jeśli zaś cały plik zleje się w jedną linijkę, to trzeba niestety użyć jakiegoś lepszego edytora, np. wspomnianego Notepad++ (dostępnego w sieci).

W każdym z tych plików szósty wiersz od góry wygląda tak:
<script src="http://maps.google.com/maps/api/js?v=3.3&amp;sensor=false"></script>

Spróbuj zamienić w niej numerek 3.3 na 3.6, zapisać i przeładować QGISa. Przy odrobinie szczęścia to rozwiąże problem. Oczywiście trzeba to zrobić niezależnie dla każdej z 4 warstw. Jeśli coś napsujesz w tych plikach, to wystarczy przeinstalować wtyczkę. Reinstalacja QGISa nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli po jakiejś przyszłej aktualizacji wtyczki problem powróci, operację trzeba powtórzyć.
17-07-2012, 14:04,
#6
RE: praca z google satelite
Zrobiłam tak jak poradził Borys.

Krótko mówiąc - działa Smile

Nawet jeśli notatnik się trochę wykrzaczy i powstanie jedna lub dwie linijki tekstu, to zmiana we wspomnianej sekwencji daje oczekiwany rezultat.

dzięki serdeczne za pomoc Smile
17-07-2012, 15:54,
#7
RE: praca z google satelite
Świetnie. Podrzuciłem to rozwiązanie chłopakom, którzy się nią zajmują.
28-07-2012, 19:14,
#8
Photo  RE: praca z google satelite
Dodam jeszcze, że jeśli problem pojawia się znowu po aktualizacji wtyczek (albo w ogóle pojawia się znów z niewiadomego powodu), to polecam jeszcze takie, działające rozwiązanie:

Procedura jest jak w instrukcji podanej przez Borysa, z tym, że po otwarciu pliku notatnikiem poza opcjonalną czynnością zmiany wersji z 3.3 do 3.6, dorzucamy na końcu pliku takie coś:

.olLayerGooglePoweredBy.olLayerGoogleV3.gmnoprint {
visibility:hidden;
}


Ten sposób jest jedynym działającym w przypadku Mac'a. Warto też nadmienić, że w Mac'u zmiany wprowadzone notatnikiem nie działają, ale wystarczy ściągnąć cokolwiek nieco bardziej zaawansowanego i już jest ok.

pozdr,

Grimma


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie działają mapy google mcuske 4 1 504 11-01-2023, 00:31
Ostatni post: jerresso
  Przechwyć współrzędne w formacie stosowanym przez Mapy Google Loozak 1 2 717 26-04-2021, 20:35
Ostatni post: jerresso
  Problem z nałożeniem mapy google na wygenerowane pliki z GUGiK mcuske 5 11 781 20-05-2020, 00:28
Ostatni post: jerresso
  Qgis-KML-Google Earh Mazur 0 4 943 21-02-2018, 11:46
Ostatni post: Mazur
  Uzupełnianie geometrii oraz praca sieciowa. fcs 2 11 792 05-07-2016, 17:14
Ostatni post: fcs
  OSM DMS (dane open street map, praca z dms) megakozak 4 18 407 17-02-2016, 13:17
Ostatni post: megakozak
  Praca z sekcjami map zasadniczych (raster) tom 5 29 411 30-06-2015, 22:02
Ostatni post: tom
  Praca dyplomowa - analizy przestrzenne w QGIS robert 0 12 412 10-12-2013, 19:23
Ostatni post: robert
  WMS, WFS, Google Earth, Google Maps, etc.. pitt 6 41 522 06-02-2012, 11:48
Ostatni post: RobertF
  Wspólny układ map Google z danymi Geoportal krzynio 1 17 553 01-10-2010, 10:23
Ostatni post: wojsa

Skocz do: