Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Qgis wer. 1.8 wywraca się
16-08-2012, 14:52,
#1
Qgis wer. 1.8 wywraca się
Nie wiem w czym rzecz, ale przy próbie wejścia w zakładkę ustawienia projektu, qgis 1.8 wywala się. Sygnatura błędu: AppName: qgis. exe AppVer: 0.0.0.0 ModName:qtcore4.dll ModVer:4.7.1.0 Offset:000025bf. Podobna sytuacja przy próbie zmiany odwzorowania przy podczepianiu warstwy wms. W czym rzecz? Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Z góry dzięki za pomoc
17-08-2012, 07:10,
#2
RE: Qgis wer. 1.8 wywraca się
Witam.

Pojawiał mi się ten sam problem.
Niestety, nie jestem w stanie napisać, na czym ten problem polegał dokładnie, aczkolwiek dotyczy on pliku projektu.

Jedyne co mogę polecić, to stworzenie uniwersalnego pliku projektu i przekazanie go użytkownikom. W ten sposób uda Ci się uniknąć ten błąd.

Pozdrawiam
kamilwydra
17-08-2012, 10:15,
#3
RE: Qgis wer. 1.8 wywraca się
Nie wiem czy dobrze opisałem. Nie ma żadnego projektu. Odpalam qgis-a, wchodzę w ustawienia projektu, przed otworzeniem jakiegokolwiek pliku/dodaniem jakiejkolwiek warstwy i chcę zmienić ustawienia/odwzorowanie i qgis się wywala - błąd jak opisałem wyżej. Gdy chcę podpiąć jakąkolwiek warstwę wms i zmienić układ odwzorowania we właściwościach warstwy zanim ją podepnę - to samo - qgis się wywala. Sygnatura błędu ta sama - jak na początku wątku podałem.

Wie ktoś o co chodzi i jak to załatwić aby program działał poprawnie? Próbowałem podmieniać ten plik qtcore.., zmieniać nazwę, pousuwałem programy gdzie taki plik się pojawiał i przesyłam cały czas raporty błędu do Mi...softu i trąba. Instaluję aktualizacje i nic. O co tu chodzi?

pozdrawiam
17-08-2012, 10:22,
#4
RE: Qgis wer. 1.8 wywraca się
Proponuję: reinstall qgis 1.8
Jak nie zadziała, zainstaluj qgis 1.8 na innym komputerze i ustaw te same ustawienia. Jak nie będzie się wywracał, oznacza to iż problem siedzi w systemie komputera na którym pracujesz.

Ew. starsza wersja Qgis ?

Powodzenia w rozwiązywaniu problemu.


Skocz do: