Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
opcje linii komend
01-11-2012, 21:16,
#1
Bug  opcje linii komend
Gdzieś w internecie znalazłem sugestię wykorzystania opcji --snapshot i w ten oto sposób dowiedziałem się, że można tak z QGISa korzystać Smile

Niestety, wywołanie pliku .bat o zawartości:
Kod:
SET OSGEO4W_ROOT=D:OSGeo4W
call "%OSGEO4W_ROOT%"ino4w_env.bat
@echo off

"D:OSGeo4Wappsqgisinqgis.exe" --snapshot trasa.png --width 640 --height 480 trasa.qgs

zawiesza mi QGISa.

Czy wersja 1.8 na pewno obsługuje opcje linii komend? Czy może brakuje wywołania jakiegoś pliku .bat ustawiającego środowisko?

pzdr,g.
20-11-2012, 13:31,
#2
RE: opcje linii komend
Na pewno obsługuje i same parametry wywołania qgisa są poprawne. Natomiast nie wiem, jak z resztą bata – przede wszystkim w ścieżkach dostępu nie ma ciachów. Można zerknąć do bata uruchamiającego qgisa normalnie i ustawić środowisko tak samo, jak w nim. Więcej w windowsach niestety nie pomogę.
22-11-2012, 08:58,
#3
RE: opcje linii komend
Dzięki za zainteresowanie mało ciekawym wątkiem Smile

(20-11-2012, 13:31)borys napisał(a): przede wszystkim w ścieżkach dostępu nie ma ciachów.
są, ale się nie wyświetliły na forum.

Poeksperymentuje jeszcze. Generalnie myślałem, że jest to metoda na mapy o dużej rozdzielczości z zawartością z pluginu OpenLayers, ale chyba i tak by to nie zadziałało.

pzdr,g.
22-11-2012, 12:47,
#4
RE: opcje linii komend
Do wydruków darowałbym sobie OpenLayers i użył zwykłej warstwy rastrowej:
http://terraobserver.blogspot.com/2011/0...-qgis.html

Widzę, że nie działają linki do plików xml, więc załączam kilka tutaj. Geoportalowe są w epsg:2180, reszta w epsg:900913. Geoportalowe oczywiście potrafią przyciąć QGISa na czas ładowania (czyli na długo). Z prawnej strony, o ile mi wiadomo, Google pozwalają korzystać ze swoich kafli tylko przez ich API; wtyczka OpenLayers spełnia ten warunek, natomiast ręczne podłączanie TMSa już nie. Co do danych z Geoportalu, nie mam jasności.

Są tylko dwa problemy:
1. Wtyczka OpenLayers blokowała szereg skalowy do dostępnych kafli, bez niej trudno się wstrzelić ze skalą i obraz zwykle jest przeskalowany, więc poszarpany (lub wygładzony). Trzeba lupką „1:1” powiększyć do skali najwyższego poziomu zoomu i następnie kółkiem myszy albo narzędziami +/- oddalać/zbliżać zawsze dwukrotnie. W QGISie 1.9 tak rozpracowany szereg skal można ustawić jako predefiniowany na przyszłość (w Ustawienia -> Opcje -> Narzędzia dla całego programu albo we właściwościach projektu).

2. Kafle TMS są oczywiście przygotowane w rozdzielczości ekranowej. Próba drukowania z większą rozdzielczością spowoduje pobranie kafli dla wyższego poziomu zoomu, co ma sens przy orto i częściowo działkach, ale z topo otrzymasz zmniejszony rysunek. Chyba jedyną metodą zablokowania tego sięgania po zbyt głębokie zoomy jest ustawienie w xmlu definiującym warstwę. Dodatkowo prawdopodobnie skalę wydruku trzeba będzie wyliczyć ręcznie, żeby uniknąć przeskalowywania kafli.


Załączone pliki
.zip   tmsy.zip (Rozmiar: 2,88 / Pobrań: 8)
26-11-2012, 15:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2012, 15:48 {2} przez gregsa.)
#5
RE: opcje linii komend
(22-11-2012, 12:47)borys napisał(a): Widzę, że nie działają linki do plików xml, więc załączam kilka tutaj.

Dzięki, podłączyłem i działają - jeszcze nie przygotowywałem wydruków.

Korzystając z danych z tych xmli uzupełniłem swoje zestawienie map internetowych dostępnych dla przeglądarek (tzn. nie przez QGISa). Jeśli kogoś interesują takie zabawy jest ono pod linkiem.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rysowanie linii po istniejącej linii lukasz0830 7 15 159 14-11-2018, 23:51
Ostatni post: jerresso
  Opcje przyciągania w QGIS 3.0 lukick 2 16 140 17-06-2018, 14:59
Ostatni post: lukick
  Nowe wersje QGIS i nieaktywne opcje tomalos 2 14 996 02-12-2010, 12:31
Ostatni post: tomalos

Skocz do: