Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z tworzeniem i edytowaniem warstw w QGis.
13-12-2012, 21:29,
#1
Problem z tworzeniem i edytowaniem warstw w QGis.
Witam,
szukam uprzejmej osoby, która pomogłaby mi, kobiecie niezbyt znającej się na informatyce, przy Quantum Gisie. Otórz sprawa wygląda tak; instalowałam go, działał wyśmienicie, po czym musiałam sformatować cały komputer. Po następnej instalacji nie działa ani tworzenie, ani edytowanie warstw. próbowałam instalować go także na komputerze koleżanki i jest ten sam problem. Czy może popełniam jakiś błąd przy instalacji, czy nie mam jakiś wtyczek etc.
Bardzo proszę o pomocSmile
Pozdrawiam
Paulina
16-12-2012, 00:35,
#2
RE: Problem z tworzeniem i edytowaniem warstw w QGis.
Witaj,

napisz jaka wersja programu, jaki instalator, jak tworzysz warstwy i jaki jest komunikat. Podając więcej szczegółów masz większą szansę na znalezienie rozwiązania. Najlepiej krok po kroku, aby można było odtworzyć ten sam błąd u nas.
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS
06-01-2013, 13:22,
#3
RE: Problem z tworzeniem i edytowaniem warstw w QGis.
instaluje wersje 1.7.4 ze strony http://www.qgis.org, standalone installer, tworze warstwe używając "nowa warstwa shapefile", ustawiam atrybuty, wpisuje nazwe i lokalizacje i wyskakuje komunikat: "C:/nazwa.shp jest nieprawidłowym lub nierozpoznawalnym źródłem danych".
06-01-2013, 17:48,
#4
RE: Problem z tworzeniem i edytowaniem warstw w QGis.
Zapisz tę warstwę w jakimś podkatalogu dysku C (np. users/ja) albo gdziekolwiek na innym dysku.
Milena Nowotarska
Zespół Rozwojowy QGIS


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z tworzeniem GRID chenioo 7 35 307 10-12-2010, 12:09
Ostatni post: tomalos

Skocz do: