Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Import shp to grass
25-03-2010, 21:02,
#1
Import shp to grass
Witam jestem zielony z grassa (jak ta trawka) i dopiero zaczynam tą przygodę, dotychczas pracowałem na arc, geomedia itd... mam pytanie czy jest możliwy import plików shp do bazy grass, czy możliwa jest praca na danych z postgisa? i jak zaimportować rastry z georef. np geotif lub pliki z zew. georef. np jpeg. Czy jest jakiś sensowny tutorial? może być w wersji książkowej (papierowej) ale dobrze by było gdyby był po polsku Sad.

Pozdrawiam
i z góry dziękuję
26-03-2010, 10:35,
#2
RE: Import shp to grass
Witaj.

Zaczynając od końca zielonego końca Wink. Podręczników do GRASSa jest po polsku jak na lekarstwo. Najaktywniejsza na tym polu była swojego czasu grupa wrocławska GRASS. Na ich stronie znajdziesz trochę materiałów. Docelowo chcemy zebrać te materiały, albo przynajmniej odwołania do nich na stronie kursy GRASS. Jeśli ktoś ma takie materiały, albo wie gdzie są dostępne w sieci - dajcie znać. Będziemy uzupełniać tę listę.

Pliki shp (ale też wiele innych formatów wektorowych) możesz importować komendą v.in.ogr.
Do importowania obrazów rastrowych służy komenda v.in.gdal. Szczegóły znajdziesz w dokumentacji tych komend. W razie wątpliwości pytaj.
Praca z PostGIS jest oczywiście możliwa, ale tutaj też z informacjami w sieci jest krucho, nawet po angielsku.
01-04-2010, 10:55,
#3
RE: Import shp to grass
Witam
Na stronie http://el.us.edu.pl/upgow/ można bezpłatnie zapisać się na kurs "Podstawy GIS i teledetekcji satelitarnej w badaniach szaty roślinnej", który bazuje na GRASIE i jest m.in. przewodnikiem po tym programie.


Skocz do: