Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wtyczka GLOB
30-01-2013, 15:37,
#1
Wtyczka GLOB
Mam pytanie, czy u kogokolwiek działa wtyczka Glob? U mnie po włączeniu wtyczki QGIS wywraca się za każdym razem. Sygnatura błędu: AppName: qgis.exe AppVer: 0.0.0.0 ModName: msvcr100.dll
ModVer: 10.0.40219.1 Offset: 00001ed7
Czy ktoś może wie w czym tkwi problem?

Podobna sytuacja następuje, gdy przechodzę do wtyczki GRASS i chcę zrobić model 3D. Tu z kolei wywala się NVIZ. Początkowo pojawiał się komunikat z Pythonem w tle. Więc usunąłem qgis, wyczyściłem rejestry i zainstalowałem ponownie. Tych błędów już nie ma, ale wtyczki wywracają program. Czekam na wsparcie. Z góry dzięki
30-01-2013, 16:33,
#2
RE: Wtyczka GLOB
Glob jest niestety w dość eksperymentalnym stadium i póki co autor go dalej nie rozwija. W zależności od systemu i karty graficznej działa lub nie, więc możliwe, że w wersji 2.0 zostanie w ogóle usunięty, żeby nie psuł odbioru całego programu. Natomiast NVIZ powinien działać i tu zapewne ktoś pomoże, ja niestety nie znam Windowsów.
31-01-2013, 15:59,
#3
RE: Wtyczka GLOB
Ok. dzięki, czyli z GLOBEM sprawa jasna, a szkoda. Ale ten NVIZ - leży. Uzupełniam informację co się dzieje. Gdy włączam wtyczkę krzyczy, że nie znaleziono bibliotek Tcl (tcl8.5.2/library) - prawdopodobnie nie został zainstalowany. Dalej ....nviz2.2_script"line 42).

Końcowe ostrzeżenie: Nie można uruchomić modułu nviz
komenda: C:\PROGRA~1\Quantum GIS Lisboa\apps\grass\grass-6.4.3RC2\bin/nviz.bat --interface-description

Co zrobić aby ten błąd wyeliminować?

pozdrawiam
07-10-2013, 10:34,
#4
RE: Wtyczka GLOB
Odgrzewam kotleta. GLOB

Qgis wersja 2.0. Po włączeniu wtyczki GLOB pojawia się okienko Awaria przy zrzucie. Zrzut zapisano do C:......\Temp\... I oczywiście nic się nie wyświetla. Po wyłączeniu okienka wywala program.
Wtyczki w tej wersji qgisa miało ponoć nie być, ale skoro jest, to pytam w czym tkwi problem? Ściągnąłem wersję 2.1 i dalej to samo. Sprawdzałem na innych kompach (Windows XP) i jest to samo. Ktoś wie w czym tkwi problem? Czy u kogokolwiek to działa?

Pozdrawiam
07-10-2013, 12:05,
#5
RE: Wtyczka GLOB
U mnie działa, ale ja mam Ubuntu..
12-10-2013, 10:07,
#6
RE: Wtyczka GLOB
(07-10-2013, 10:34)bazbaz napisał(a): Wtyczki w tej wersji qgisa miało ponoć nie być, ale skoro jest, to pytam w czym tkwi problem?

Ostatecznie została i jest dalej rozwijana, natomiast z powodu problemów na niektórych platformach i niektórych grafikach jest oznaczona jako eksperymentalna. Tak oznaczamy wtyczki, które sprawiają lub mogą sprawiać kłopoty na części maszyn, a równocześnie dla innych użytkowników są zbyt przydatne, żeby z nich rezygnować.

Cytat:Ściągnąłem wersję 2.1 i dalej to samo. Sprawdzałem na innych kompach (Windows XP) i jest to samo. Ktoś wie w czym tkwi problem? Czy u kogokolwiek to działa?

Generalnie działa bardzo dobrze, natomiast być może nie pod Windowsami. Rozwija ją Marco Bernasocchi ( http://www.opengis.ch/contact/ ), najlepiej jego zapytaj, jak wygląda sprawa wsparcia dla Windy. Z tego co wiem, rozwija ją na własne potrzeby bez żadnego sponsoringu, a o ile rozwijanie fajnych nowości za własne pieniądze jest przyjemnością, to rwanie sobie włosów w ramach zmuszania programu do działania pod Windowsami to już żmudna i nieprzyjemna robota, wymagająca sporej motywacji finansowej. Ale wersja, nad którą obecnie pracuje jest już na tyle zaawansowana, że gdy tylko ją dokończy, pieniądze na "odeksperymentalnienie" powinny łatwo się znaleźć Smile


Skocz do: