Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wtyczka GroupStats - jak korzystać po zmianach?
01-02-2013, 16:41,
#1
Brick  wtyczka GroupStats - jak korzystać po zmianach?
Od jakiegoś czasu wtyczka Group Stats zmieniła się i nie jestem w stanie rozkmninić sposobu jej używania. W poprzednich wersjach menu nie miałem problemu, obecnie pojawiają się jakieś puste okienka i nic.

Dla mnie to jedna z podstawowych wtyczek, którą używam, bez tego jak bez ręki. Ktoś może mnie oświeci jak jej używać nowej wersji?

A może jest jakiś changelog lub info o tym jak używać w nowej wersji? Mi się czegoś podobnego nie udało znaleźć.
02-02-2013, 14:28,
#2
RE: wtyczka GroupStats - jak korzystać po zmianach?
Wtyczka GroupStats z nowym interfejsem wzorowana jest na tabelach przestawnych z arkuszy kalkulacyjnych. Jej możliwości są większe, niż poprzedniej wersji.

Jak używać:
Po wybraniu warstwy wektorowej w okienku 'Fields' wyświetlą się wszystkie pola (nazwy kolumn) z tabeli atrybutów tej warstwy podzielone kolorami na tekstowe i liczbowe. Dodatkowo pojawi się też geometria obiektów oraz funkcje obliczające.
Aby otrzymać zestawienie należy pola te przenosić myszką do okienek 'Rows', 'Columns' i 'Value'. Jeśli w okienkach umieszczono wystarczającą ilość danych do stworzenia zestawienia to aktywny staje się przycisk 'Calculate' i można wystartować obliczenia.

Przykłady:
1. Chcemy uzyskać zestawienie "jak w starej wtyczce" grupując dane po polu "RokBudowy" i obliczyć statystyki długość linii.
Do poszczególnych okienek przenosimy następujące pola:
Rows: RokBudowy
Columns: wszystkie funkcje obliczające
Value: Length (geometrię)
   
2. Chcemy obliczyć średni rok budowy obiektu z podziałem na nr inwentarzowy i przekrój przewodów:
Rows: NrInwent
Columns: PrzekRob
Value: RokBudowy i average (funkcja)
   


Wtyczka GroupStats 1.9.x jest jeszcze w wersji eksperymentalnej więc nie wszystko jest doszlifowane. W razie zauważenia błędów (także w angielskich opisach) będę wdzięczny za uwagi.
02-02-2013, 23:35,
#3
RE: wtyczka GroupStats - jak korzystać po zmianach?
Wcześniej o taj wtyczce nie słyszałem. Na razie dość awaryjnaWink ale ma potencjał.
Ja zawsze to robiłem w pilocie danych z Calca.
Taki zbieg okoliczności, przypadek?Wink
03-02-2013, 12:45,
#4
RE: wtyczka GroupStats - jak korzystać po zmianach?
(02-02-2013, 23:35)rob3rt napisał(a): ... Na razie dość awaryjna...

Wersja 1.9.x jest dalej wersją eksperymentalną. Wersja stabilna ma numerek 1.6.
Daj znać w jakich sytuacjach wtyczka się wysypuje - będę poprawiał na bieżąco.

(02-02-2013, 23:35)rob3rt napisał(a): Taki zbieg okoliczności, przypadek?Wink

Przypadki chodzą po ludziach Smile
15-02-2013, 18:41,
#5
RE: wtyczka GroupStats - jak korzystać po zmianach?
cześć,
czy z nowej wersji Group Stats można kopiować wyniki do calc'a lub excel'a? ...bo nie widzę.
Tomek
15-02-2013, 19:15,
#6
RE: wtyczka GroupStats - jak korzystać po zmianach?
(15-02-2013, 18:41)tomsik napisał(a): czy z nowej wersji Group Stats można kopiować wyniki do calc'a lub excel'a?

Menu Data. Można zapisać całą wynikową tabelę do CSV lub skopiować do schowka.
W przyszłości można będzie także kopiować wybrane komórki.
15-02-2013, 19:31,
#7
RE: wtyczka GroupStats - jak korzystać po zmianach?
(15-02-2013, 19:15)Rayo napisał(a):
(15-02-2013, 18:41)tomsik napisał(a): czy z nowej wersji Group Stats można kopiować wyniki do calc'a lub excel'a?

Menu Data. Można zapisać całą wynikową tabelę do CSV lub skopiować do schowka.
W przyszłości można będzie także kopiować wybrane komórki.

Faktycznie!, Unity w Ubuntu wyrzuca menu do górnego paska i nie zauważyłem ...


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wtyczka - jak zacząć Crypturgus 2 12 511 08-03-2013, 00:44
Ostatni post: Crypturgus

Skocz do: