Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kierunek lini
10-02-2013, 22:56,
#1
kierunek lini
Witam
Rozpoczynam dopiero swoją przygodę z qgis i pojawiają sie pierwsze problemy.
Chciałbym zmienic kierunek lini, gdyż po połączeniu dwóch lini o przeciwnym kierunku i ustawieniu dla nich przesunięcia, linie rozchodza sie w przeciwne kierunki.
Jeśi ktoś wie jak zmienić ich kierunek to będe wdzieczny za pomoc.
Pozdrawiam
10-02-2013, 23:16,
#2
RE: kierunek lini
Cześć,
Wtyczka do zmiany zwrotu linii nazywa się "Switch the direction of a polyline".
10-02-2013, 23:58,
#3
RE: kierunek lini
(10-02-2013, 23:16)robert napisał(a): Cześć,
Wtyczka do zmiany zwrotu linii nazywa się "Switch the direction of a polyline".

Dzięki.
Jeszcze nie kożystałem z wtyczek
Mołbyś mnie przeprowadzić po tym z kąd ściągnąć wtyczke oraz jak ją zainstalować?
11-02-2013, 08:06,
#4
RE: kierunek lini
Witam.

W Quantum 1.8 wygląda to mniej więcej tak:
1) Wchodzi we wtyczki -> Pobierz więcej wtyczek (w 3 zakładce najlepiej sobie zaznaczyć opcję: Pokazuj wszystkie wtyczki, nawet eksperymentalne)
2) Podczas łączenia nie zawsze wszystkie repozytoria się ładują, nie jest to wielki problem.
3) W miejsce wyszukiwania wyszukujesz "Switch" i pojawia Ci się tylko ta jedyna wtyczka, klikasz "Zainstaluj wtyczkę".
4) Po komunikacie "Wtyczka została poprawnie zainstalowana".
5) Wtyczka jest zainstalowana w menu Wtyczki -> Swap line direction.

Pozdrawiam
11-02-2013, 21:04,
#5
RE: kierunek lini
Dzięki Kamila
Próbowałem już wczesniej w ten sposób podziałac ale po pierwsze w zakładce wtyczki- opcje-dopuszczone wtyczki nie mam możliwości zmiany opcji(zamrożone)
Podłączony jestem do Official Qgis Repository.
W zakładce wtyczki po wpisaniu "Switch" nic mi sie nie znajduje.
Moze gdzies robię nie tak, może kożystam ze złego repozytorium?
Kożystam z Qgis Wroclaw1,7,4
18-02-2013, 16:54,
#6
RE: kierunek lini
W QGISach starszych od 1.8 musisz mieć podłączone co najmniej dwa repozytoria, żeby przełącznik dopuszczonych typów wtyczek był aktywny. Wtedy repozytoriów było wiele, a w głównym i tak nie było wtyczek eksperymentalnych. Wersja 1.8 zasadniczo używa już jednego centralnego repozytorium, więc usunąłem tę blokadę, żeby można było włączać eksperymentalne wtyczki posiadając tylko to jedno. A w następnej wersji pewnie w ogóle zniknie pierwsza opcja z tej trójki

Dlatego żeby w 1.7 używać wtyczek eksperymentalnych na drugiej zakładce dodaj jakieś drugie repozytorium. Proponuję mieć takie dwa:
http://plugins.qgis.org/plugins/plugins.xml
http://pyqgis.org/repo/contributed

Pierwsze jest aktualnym głównym, zaś drugie to poprzednie główne - jeszcze część wtyczek nie jest przeniesiona do nowego, więc warto je mieć.

Teraz powinno się udać włączyć eksperymentalne wtyczki i hulaj dusza.


Skocz do: