Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Postgis i brakujące warstwy
10-02-2013, 11:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2013, 11:04 {2} przez rob3rt.)
#1
Postgis i brakujące warstwy
Sprawdzałem w wersji 1.9, i w przypadku Spatialite i Shp program jest taki miły i pyta się gdzie są podziały brakujące warstwy. W przypadku Postgisa pokazuje się puste okno "Brakujące warstwy", zarówno gdy nie ma połączenia jak i warstwa zmieniała nazwę.
Czy istnieje możliwość ponownego zdefiniowania połączenia, tak by możliwa była migracja całego projektu razem z bazą lub rozwiązywanie problemu przy zmianie ip hosta?
Domyślam się, że skuteczna będzie edycja projektu w edytorze tekstu i funkcja znajdź i zamień, ale myślałem nad czym "przyjaźniejszym".

Może to w mojej wersji nie działa?
11-02-2013, 22:43,
#2
RE: Postgis i brakujące warstwy
Na razie chyba niestety nie ma przyjaźniejszego sposobu niż ręczna edycja pliku projektu.
18-02-2013, 08:54,
#3
RE: Postgis i brakujące warstwy
Cytat:skuteczna będzie edycja projektu w edytorze tekstu i funkcja znajdź i zamień, ale myślałem nad czym "przyjaźniejszym".

Potwierdzam zarówno we wcześniejszych wersjach QGISa.
Opcja Ctrl+H jest bardzo przyjemna - o ile nie używasz notatnika w windows xp przy dużych plikach qgsSmile
Podejrzewam, że właśnie po to pliki qgs mają budowę 'XMLową', żeby w takich sytuacjach można było szybko zareagować. W plikach dgn czy dwg bez aplikacji nic nie zrobisz...
Pozadawiam
23-02-2013, 16:50,
#4
RE: Postgis i brakujące warstwy
(18-02-2013, 08:54)sebaq napisał(a): Podejrzewam, że właśnie po to pliki qgs mają budowę 'XMLową', żeby w takich sytuacjach można było szybko zareagować. W plikach dgn czy dwg bez aplikacji nic nie zrobisz...
Pozadawiam

Dokładnie tak. Czytelny format w ogóle ułatwia życie, nie tylko przy ręcznej edycji, przy programowaniu czy debugowaniu również.


Skocz do: