Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
poziom wyświetlania
07-03-2013, 16:22,
#1
poziom wyświetlania
mam pytanie, czy istnieje możliwośc ustawienia poziomów wyświetlania atrybutów znajdujących się na jednej warstwie?
Czy jedynym rozwiązaniem jest rozbicie warstwy na pojedyncze.
Nie chodzi mi o rodzaje oznaczen.

Dla przykladu:
Mam warstwe tereny podmokle w sklad ktorej wchodza atrybut jeziora, zabagnienienia itp. przy czym jeden z terenów zwiera się w drugim i niestyety przysłania mi jego obraz.

Mogę wyciąć ale chodzi mi o zmianę kolejności aby większy teren znalazł się pod mniejszym.

Mam nadzieje, ze jasno sie wypowiedzialem.
07-03-2013, 16:36,
#2
RE: poziom wyświetlania
Wydaje mi się, że można to zrobić za pomocą metody wyświetlania opartej na regułach, jest tam menu z poziomami wyświetlania. Najpierw poukładasz sobie kolejność symboli, a po wejściu do poziomów wyświetlania możesz pozmieniać kolejność wyświetlania składowych symbolu. Przynajmniej w wersji 1.9 na Linuxa tak można. Obrazek chyba przedstawi to lepiej niż moje pisanie.

   
07-03-2013, 16:56,
#3
RE: poziom wyświetlania
Dokładnie tak jak napisał Tomalos, choć zwykle można to uprościć :-) Ponieważ już zdążyłem coś naskrobać, to się wepchnę :-)

Musisz zacząć od wyświetlenia tych 2 obiektów osobnymi symbolami, co zwykle sprowadza się do stylu unikalne wartości. Dopiero w bardziej skomplikowanych przypadkach, np. jeśli masz raz jezioro w lesie, a raz las na wyspie, to za pomocą stylu opartego na regułach musisz tę wyspę jakoś wyciągnąć jako trzeci symbol.

Teraz mając je w osobnych symbolach włączasz poziomy wyświetlania warstw symboli i las dajesz na poziom 1, jezioro na 2 i ew. wyspę na 3. Jeśli określenie poziomy wyświetlania warstw symboli brzmi dziwnie, to ono pochodzi od wielowarstwowych symboli, jak na zrzucie Tomalosa (np las składający się z zielonego wypełnienia + drzewek w svg). Wtedy oczywiście wszystkie warstwy lasu dajemy na najniższe poziomy, a symbol woda (lub wszystkie warstwy wody) na kolejne.

W 1.8 generalnie zasada jest ta sama, tylko w innym miejscu może być klawisz Poziomy wyświetlania warstw symboli.
11-03-2013, 14:01,
#4
RE: poziom wyświetlania
Wielkie dzięki za pomoc.
Wszystko działa jak należy.


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Błąd wyświetlania legendy - grupy/podgrupy banan8 2 10 782 19-09-2016, 09:31
Ostatni post: banan8
  Georeferencje - Państwowy Układ Współrzędnych, poziom odniesienia Kronsztadt kolej 3 23 938 19-05-2011, 13:01
Ostatni post: kolej

Skocz do: