Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wtyczka - jak zacząć
07-03-2013, 23:57,
#1
Wtyczka - jak zacząć
Witam,
próbuję napisać prostą wtyczkę, która doda pola ze współrzędnymi punktów, wiem, że takowa już istnieje, ale to dopiero "początek" całej wtyczki. Proszę o pomoc, potrzebuję wskazówki. Wtyczka ma być prosta a oto założenie
warstwa wejściowa - punkty (na początek tylko na tej ma działać inne może wywalać, dojdę do tego z czasem)
warstwa wejściowa - aktywa
układ współrzędnych warstwy wgs - przy innym może wywalać
tworzy kolumny Xwsp, Ywsp
uzupełnia powstałe polna współrzędnymi

Obecnie moja wtyczka już tworzy kolumny, ale nie wiem jak je uzupełnić.
Proszę o pomoc. Myślę, że gdy już to uda mi się ogarnąć reszta będzie łatwiejsza.
Pozdrawiam
Skrycik
08-03-2013, 00:41,
#2
RE: Wtyczka - jak zacząć
Nieco materiałów przydatnych do nauki zebrałem w tym liście: http://forum.quantum-gis.pl/thread-894-p...ml#pid4015
Jest tam link do Cookbooka, w którym jest dodawanie i zmiana atrybutów obiektów.

Z tym, że te materiały na razie dotyczą API 1.x. Prawdopodobnie w wakacje wyjdzie QGIS 2.0, w którym będzie lekka zmiana. Obie wersje dodawania atrybutów możesz zobaczyć np. we wtyczce Triangulation, plik triangulation_gui, linie 498-503.
08-03-2013, 00:44,
#3
RE: Wtyczka - jak zacząć
dzięki, jutro poczytam. Od kilku dni studiuję różne wtyczki i szukam rozwiązania, dzięki temu już coś tam udziergałem.
Pozdrawiam
Skrycik


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick wtyczka GroupStats - jak korzystać po zmianach? MichauSm 6 27 853 15-02-2013, 19:31
Ostatni post: tomsik

Skocz do: