Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zaawansowana symbolizacja
14-03-2013, 19:01, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2013, 19:24 {2} przez Bles.)
#1
Zaawansowana symbolizacja
Witam. Mam taki problem. Stworzyłem sobie symbol svg i dodałem do folderu w którym Qgis przechowuje swoje symbole svg. I wszystko jest ok. Ale mam problem z wyświetleniem tego projektu na innym komputerze. Mimo iż ten sam symbol dodałem do tego samego folderu z symbolami svg q gis nie widzi go automatycznie i muszę ręcznie to nadawać.
Ale największym problemem jest co innego. Mój stworzony symbol jest dla każdego obiektu indywidualnie ukierunkowany ( w skrócie - zamiana punktu na symbol strzałki - i każda strzałka musi być zwrócona w odpowiednim kierunku swoim grotem).
Na domowym laptopie pracowicie "kręciłem" każdą strzałką (a obiektów jest 1000) i kierowałem grot w konkretną stronę. Ale jak chcę pokazać ten projekt na kompie firmowym, no to mam powyższy problem - warstwa punktowa wyświetla się jako te standardowe kropeczki, potem mogę co najwyżej ręcznie zmienić je na mój symbol i wszystko. Musiałbym kierunki grotów znowu ręcznie kręcić..

Ech....Pomocy.....Proszę o porady.....Idea

jak ktoś ma jakiś pomysł to jestem otwarty....

PS - najlepiej by było gdyby się udało na domowym komputerze uzyskać taką informację z tej symbolizowanej warstwy - x i y dla kierunku grotu, dodać to do tabeli atrybutów i na podstawie tego na kompie firmowym uzyskać automatycznie co mam na kompie domowym... no tak sobie pomyślałem teraz....Huh

Windows 7 - qgis 1.8

Sobie odpowiem....
Czasem zadanie pytania rodzi mechanizm taki, że odpowiedź znajduje się sama.
Może innym się przyda...
Na kompie domowym zapisałem to jako projekt qis i jako taki przegrałem sobie na kompa firmowego - nie przenosiłem samego shp warstwy punktowej które nie mają info o kierunku grota. No i odpaliłem tan projekt i - wszystko gra :-)
"Zadawanie pytań jest kluczem do otrzymywania odpowiedzi".


taki żarcik....
18-03-2013, 23:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014, 17:22 {2} przez tomalos.)
#2
RE: Zaawansowana symbolizacja
Kąt obrotu można ustalić przy wyborze typu symbolu "Elipsa", może super czaderskich strzałek nie uzyskasz, natomiast jest to proste i szybkie rozwiązanie. Na gorąco wyczarowałem to coś w załączniku.
QGIS 1.9, Ubuntu


Załączone pliki Miniatury
   
19-03-2013, 03:28, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2013, 03:53 {2} przez arepo.)
#3
RE: Zaawansowana symbolizacja
Do oznaczenia obrotu (orientacji) przepustów (z svg) używam pola w tabeli atrybutów- wprowadzając obiekt podaję wartość kąta, niestety metodą "na oko", więc zwykle 2-3 próba po zobaczeniu (odświeżeniu okna), jak to wygląda, jest dopiero w porządku. Plus taki, że ustawienie obrotu zaszyte jest w warstwie, ni projekcie.
Wygodniejszej opcji nie kojarzę, 'elipsa' nie daje możliwości wybrania symbolu svg.

Sam mam za to zgryz z ustawieniem wypełnienia poligonu. Bazując na kolumnie tabeli danych poligon dostaje kolor lub szraf, a z innej mojej kolumny chcę wziąć kąt obrotu szrafu ("wypełnienia linii"). Nie da się go zdefiniować.. Działa dla pojedynczego symbolu, ale guzik [zaawansowane]-> [kąt obrotu] nie pojawia się przy opcji stylu opartego na regułach:/


Załączone pliki Miniatury
   
21-03-2013, 20:37,
#4
RE: Zaawansowana symbolizacja
Siemka !!! No właśnie - coś mi z tą tabelą atrybutów świtało ale zupełnie nie mam pojęcia jak wartość obrotu wpisać do tabeli. Mogę poprosić o kilka wskazówek jak to zrobić ?
21-03-2013, 21:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-03-2013, 23:50 {2} przez tomalos.)
#5
RE: Zaawansowana symbolizacja
Bardzo proszę Smile Przechodzisz w tryb edycji warstwy, tworzysz kolumnę (o ile nie masz jeszcze odpowiedniej), np. "obroty" o typie real lub integer i podajesz tam wartości w stopniach o ile ma się obracać symbol.


Załączone pliki Miniatury
   
21-03-2013, 22:29,
#6
RE: Zaawansowana symbolizacja
Rewelacja :-)

Dzięki :-)


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Symbolizacja oparta na regułach brylu 2 12 958 09-09-2011, 13:36
Ostatni post: brylu
  Zaawansowana symbolizacja Odoakr 2 12 899 13-08-2011, 14:08
Ostatni post: borys
  Nie działa zaawansowana digitalizacja tomalos 3 18 527 10-08-2011, 09:24
Ostatni post: tomalos

Skocz do: