Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wtyczką Lecos
02-04-2013, 09:41,
#1
Problem z wtyczką Lecos
Witam,
Ostatnio ukazała się fajna wtyczka QGIS o nazwie Lecos, o funkcjach podobnych nieco do Fragstata. Niestety, nie mogę z niej skorzystać, ponieważ przy włączaniu QGISa pojawia się komunikat o zainstalowaniu modułu scipy w biblitece pythona. Problem jest tylko taki, ze scipy instaluje sie domyslnie na C w program files i nie mozna zmienic miejsca instalacji.
Ma ktoś może jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam
03-04-2013, 13:13,
#2
RE: Problem z wtyczką Lecos
Nikt mądrzejszy nie odpisał a ja w Windowsach nie jestem uczony, ale spróbuję strzelić.

1. Wygląda na to, że scipy niedawno pojawiło się w instalatorze OsGeo4W:
http://osgeo-org.1560.n6.nabble.com/osge...l#a5031215

2. Jeśli nie używasz Quantuma z OsGeo4W, tylko ze zwykłego instalatora (w ProgramFiles), to można spróbować skopiować te pliki SciPy do Pythona zawartego w QGIS-ie. Przy tej samej wersji Pythona jest szansa, że zadziała. Python generalnie szuka modułów w zdefiniowanych ścieżkach dostępu, więc żadne dodatkowe wpisy w rejestrze nie powinny być potrzebne.
03-04-2013, 19:58,
#3
RE: Problem z wtyczką Lecos
(03-04-2013, 13:13)borys napisał(a): Nikt mądrzejszy nie odpisał a ja w Windowsach nie jestem uczony, ale spróbuję strzelić.

1. Wygląda na to, że scipy niedawno pojawiło się w instalatorze OsGeo4W:
http://osgeo-org.1560.n6.nabble.com/osge...l#a5031215

2. Jeśli nie używasz Quantuma z OsGeo4W, tylko ze zwykłego instalatora (w ProgramFiles), to można spróbować skopiować te pliki SciPy do Pythona zawartego w QGIS-ie. Przy tej samej wersji Pythona jest szansa, że zadziała. Python generalnie szuka modułów w zdefiniowanych ścieżkach dostępu, więc żadne dodatkowe wpisy w rejestrze nie powinny być potrzebne.

Hmm, no wlasnie używam Q z OsGeo4W... Kiedy zorbilem, tak jak zasugerowales, QGIS mi sie "posypał" przy odpalaniu. Wiec w sumie jestem w punkcie wyjścia. Jeszcze spróbuje przeinstalowac QGISa, moze to cos da...
03-04-2013, 20:00,
#4
RE: Problem z wtyczką Lecos
Może inna wersja Pythona. Ale w OsGeo4W (w trybie zaawansowanym) nie ma dostępnego pakietu ze scipy? Nie mam jak sprawdzić.
07-04-2013, 11:51,
#5
RE: Problem z wtyczką Lecos
Co za shit... Jest ktoś może na tym forum, komu ta wtyczka Lecos w ogole funkcjonuje na windowsie ?
10-04-2013, 16:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2013, 16:27 {2} przez skorasp.)
#6
RE: Problem z wtyczką Lecos
Oki, po kilku dniach uaktualniania i przeinstalowywania, w końcu wszystko działa, a wtyczka śmiga pięknie i wypluwa super dane. Rzeczywiscie najlepiej zainstalować QGISa przez OSGeo4W, wtedy wszystko działa jak należy od samego początku.
Pozdrawiam
P


Skocz do: