Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z instalacja wtyczek
19-04-2010, 14:33,
#1
Problem z instalacja wtyczek
Witam.
Używam Qgisa w wersji 1.4 już od dłuższego czasu. Po instalacji wersji podstawowej bez obsługi grass zainstalowałem kilka wtyczek. Wszystko było dobrze momentu, kiedy chciałem dołożyć inne pluginy. Przy próbie instalacji otrzymuję komunikat "Wtyczka jest uszkodzona. Python odpowiedział:
No module named nazwa wtyczki". Dzieje sie tak ze wszystkimi wtyczkami. Na innych komputerach wszystko działa bez problemu. Próbowałem odinstalować Qgisa i zainstalowac ponownie. Niestety nie przynosi to żadnego efektu. Dodam jeszcze, że pracuje pod Windowsem XP. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem? Czy może wiecie jak to można naprawić? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
19-04-2010, 22:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2010, 22:39 {2} przez Swat.)
#2
RE: Problem z instalacja wtyczek
Ja pracuję na Viście i również mam ten problem. Pomaga tylko uruchomienie Qgis z uprawnieniami administratora wtedy wtyczki wczytują się bez przytoczonego komunikatu. Tylko gdybam ale może kolega na tym problematycznym komputerze instalował Qgis albo Pythona z uprawnieniami administratora albo na różnych kontach i stąd problem.
20-04-2010, 08:46,
#3
RE: Problem z instalacja wtyczek
To chyba nie jest ten problem. Z administratora sie równiez nie da zainstalować wtyczek. Pracuje cały czas na jednym koncie i mam uprawnienia administratora. Nic nie było instalowane z innego konta... Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?....
20-04-2010, 09:36,
#4
RE: Problem z instalacja wtyczek
A te wcześniej zainstalowane wtyczki działają? I co się dzieje przy kolejnym uruchamianiu qgisa z tymi, które zgłaszają błąd? Nie ładują się wcale, czy wywalają analogiczny błąd przy starcie?
20-04-2010, 10:04,
#5
RE: Problem z instalacja wtyczek
Wcześniej zainstalowane wtyczki działają bez problemu. Podczas uruchamiania QGIS-a z błędnie zainstalowanymi wtyczkami (oczywiście jeśli wcześniej ich nie usunę) dostaję serię takich komunikatów:

"Nie można wczytać wtyczki 'pgquery_plugin' z ['C:/Program Files/Quantum GIS Enceladus/./python', 'C:/Documents and Settings/user/.qgis//python', 'C:/Documents and Settings/user/.qgis//python/plugins', 'C:/Program Files/Quantum GIS Enceladus/./python/plugins', 'CTonguerogram FilesArcGISin', 'CTonguerogram FilesQuantum GIS Enceladusinpython25.zip', '', 'CTonguerogram FilesQuantum GIS Enceladusin', 'CTonguerogram FilesQuantum GIS EnceladuspythonpluginsfTools ools']

Traceback (most recent call last):
File "C:/Program Files/Quantum GIS Enceladus/./pythonqgisutils.py", line 119, in loadPlugin
__import__(packageName)
ImportError: No module named pgquery_plugin

Wersja Pythona:
2.5.2 (r252:60911, Feb 21 2008, 13:11:45) [MSC v.1310 32 bit (Intel)]

Lokalizacja Pythona: ['C:/Program Files/Quantum GIS Enceladus/./python', 'C:/Documents and Settings/xc5user/.qgis//python', 'C:/Documents and Settings/xc5user/.qgis//python/plugins', 'C:/Program Files/Quantum GIS Enceladus/./python/plugins', 'C:\Program Files\ArcGIS\bin', 'C:\Program Files\Quantum GIS Enceladus\bin\python25.zip', '', 'C:\Program Files\Quantum GIS Enceladus\bin', 'C:\Program Files\Quantum GIS Enceladus\python\plugins\fTools\tools']
20-04-2010, 10:26,
#6
RE: Problem z instalacja wtyczek
Czy Twoja nazwa użytkownika to "user"? Jeśli nie, to najwyraźniej nie rozwija zmiennej $user, bo w ścieżkach masz np. C:/Documents and Settings/user/.qgis//python/plugins . A czy w tym katalogu widzisz zarówno te działające (wcześniej zainstalowane) jak i niedziałające wtyczki? Powiiny tu być wszystkie, które i instalowałeś instalatorem wtyczek.
20-04-2010, 13:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2010, 13:25 {2} przez brylu.)
#7
RE: Problem z instalacja wtyczek
Tak moja nazwa użytkownika to user. W tej lokalizacji C:/Documents and Settings/user/.qgis/python/plugins są zarówno działające jak i niedziałające wtyczki z QGIS-a. Co ciekawe: zainstalowałem sobie wersję 1.5 QGIS-a i na niej wszystkie wtyczki uruchamiają się poprawnie....Sad
20-04-2010, 13:24,
#8
RE: Problem z instalacja wtyczek
No to lecimy dalej: a czy te niedziałające to nie są puste katalogi? Czy w każdym jest plik __init__.py, który daje się otworzyć edytorem i widać w nim metadane wtyczki (nazwa, opis, itp)?
20-04-2010, 13:34,
#9
RE: Problem z instalacja wtyczek
W katalogach wtyczek mam różne pliki. Między innymi ten, o który pytasz. Mogę go wyedytować w notatniku i są tam różne informacje o nazwie wtyczki, wersji itp.
20-04-2010, 13:52,
#10
RE: Problem z instalacja wtyczek
Jest to w takim razie przedziwne, czymś się muszą różnić. Możesz przysłać mi mailem zzipowany cały katalog plugins? Np na borysiasty małpa aster kropka pl


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak wtyczek Mark 1999 3 2 777 20-06-2022, 13:10
Ostatni post: Nyzczsel
  Reinstal wtyczek zebro 0 6 667 18-12-2012, 14:43
Ostatni post: zebro
  brak możliwości instalacji wtyczek - świeża instalacja QGIS 1.6 Michau 0 8 703 30-11-2010, 16:33
Ostatni post: Michau
  Konflikt wtyczek QGISa tomalos 5 27 478 29-06-2010, 09:29
Ostatni post: borys

Skocz do: