Forum QGIS

Pełna wersja: EGiB a Qgis
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pytanie do korzystających z danych ze Starostw. Może trafi się tu jakiś geodeta. Pytam bo pani wydająca dane dotyczące granic ewidencyjnych wydaje się być zaskoczona, że nie-geodeta czyli ja, składam wniosek.
Czy dane, które otrzymuję na pendrive w formie .dxf zawierają aktualne dane dot. punktów granicznych ? Wiem, że te dane są na pewno nowsze niż te z geoportalu, ale czy zawsze są one aktualne - czytaj obowiązujące w dniu pobrania ?
Wiem, pytanie mocno specjalistyczne - ale może, ktoś ?
Witaj, na pytanie: czy dane są aktualne odpowiem, oczywiście że tak. ODGiK odpowiada za te dane i tylko dane zawarte w tym urzędzie są wiarygodne (co nie znaczy że prawidłowe). Co do danych z geoportalu to korzysta on z danych LPIS. Na potrzeby odpowiedzi znalazłem coś takiego EGiB a LPIS
Ogólnie temat na trochę dłuższe rozważania. Co chcesz z tymi danymi robić bo to jest ważne. Chyba nie chcesz wskazywać granic działek?!
No właśnie pracuje w firmie budżetowej - jakkolwiek to zabrzmiało i bardzo mnie (nas) interesuje, gdzie jest granica miedzy działkami np dla celów ustalenia, do kogo należy to drzewo, ale i do innych celów też.
Różnice między Egib a Lpis znam bardzo dobrze.

Co to znaczy, że dane są wiarygodne, ale nie prawidłowe (te z Egib)?