Forum QGIS

Pełna wersja: Kilometry, hektometry...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Temat co prawda stary, ale być może autor wtyczki będzie umiał wyjaśnić problem, z jakim się zetknąłem, próbując zrobić hektometr dla jednej z rzek.

Otóż zauważyłem, że wtyczka potrafi mieć swoje "humory". Gdy na jednej warstwie było kilkaset obiektów hektomert wtyczka wyznaczyła zgodnie z przebiegiem, ale oczywiście oddzielnie na każdym obiekcie.

A gdy połączyłem obiekty warstwy liniowej w jeden, wprowadzone zostały dodatkowe punkty (całkiem ich sporo), a hektometr nie pokrywa się z przebiegiem rzeki.

Przypuszczam, że przyczyną mogą być jakieś błędy w geometrii, ale po kilku godzinach szukania wyczerpały mi się pomysły.

Być może ktoś z szanownych forumowiczów będzie w stanie wyjaśnić taką sytuację, albo nawet pomóc w jakiś sposób naprawić warstwę tak aby uzyskać zadowalający wynik.

W załączniku zrzut ekranu.
Powodem jest prawdopodobnie połączenie tych obiektów. Wtyczka jest dosyć prosta (żeby nie powiedzieć prymitywna) i radzi sobie tylko z prostymi geometriami. Niestety w najbliższym czasie (miesiąc) nie będę miał czasu żeby w niej coś zmieniać.
Odświeżę temat.
Potrzebuję podzielić linie na równe odcinki. Podana wtyczka Markline niestety nie działa mi (brak metadanych). Czy jest sposób na jej naprawienie? Albo czy jest inny sposób?
Innym sposobem jest wrzucenie danych do bazy PostGis. Jeżeli potrafisz to zrobić to prześlę Tobie funkcję która dzieli linestring (odcinek) na mniejsze segmenty (frakcje).
Stron: 1 2