21-12-2011, 11:44
Witam!
Mam mały problem
Moim celem jest:
1.Podłączenie WMS z geoportalu /topografii i ewentualnie osnowy
Problem:
Nie działa...
Jak postepuje:
1.Odpalam Qgisa (mam ubuntu 11.04) wersja qgis 1.7
2.Właściwości projektu WGS 84
3. Dadaj WMS
4.'nowe"... potem wklejam link z geoportalu np:
http://sdi.geoportal.gov.pl/wms_bdor/wmservice.aspx
5. podpinam i dodaje warstwe (wybieram wgs84)
6. Na ekranie nie ma warsty, ani napisu geoportal.gov.pl
Wracam do pkt 4 -do calosci dodaje "ignoruj getmap"
ukazuje mi się warstwa ale: podzialka z gory pokazuje stopnie, klikam powieksz do zasiegu warstwy, potem wbijam skale podana w opisie wms-a ktorego dodałem i nie ma nic... oddalenie i przyblizenie niewiele daje.
Czasem ładuje mi się łódź... ale tereny obok już nie.
Ktoś pomoże ?
ps. Zapomniałbym - chcąc wejść we właściwości dodanego wms-a qgis się wyłącza
Mam mały problem
Moim celem jest:
1.Podłączenie WMS z geoportalu /topografii i ewentualnie osnowy
Problem:
Nie działa...
Jak postepuje:
1.Odpalam Qgisa (mam ubuntu 11.04) wersja qgis 1.7
2.Właściwości projektu WGS 84
3. Dadaj WMS
4.'nowe"... potem wklejam link z geoportalu np:
http://sdi.geoportal.gov.pl/wms_bdor/wmservice.aspx
5. podpinam i dodaje warstwe (wybieram wgs84)
6. Na ekranie nie ma warsty, ani napisu geoportal.gov.pl
Wracam do pkt 4 -do calosci dodaje "ignoruj getmap"
ukazuje mi się warstwa ale: podzialka z gory pokazuje stopnie, klikam powieksz do zasiegu warstwy, potem wbijam skale podana w opisie wms-a ktorego dodałem i nie ma nic... oddalenie i przyblizenie niewiele daje.
Czasem ładuje mi się łódź... ale tereny obok już nie.
Ktoś pomoże ?
ps. Zapomniałbym - chcąc wejść we właściwości dodanego wms-a qgis się wyłącza