Forum QGIS

Pełna wersja: WMS z geoportal II (rastrowa mapa Polski)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Mam problem z podpięciem WMS-a z geoportalu II z mapą rastrową w projekcie o zadanym układzie współcrzędnych EPSG:2180 - ETRS89 / Poland CS92. Wczytując mapę WMS zadaje jej ujład WGS84 (kiedyś działało) i wyrzuca komunikat treści:
Zapytanie żąda formatu nie oferowanego przez serwer.
Dostarczyciel WMS przekazuje również:
Parameter 'width' contains unacceptable value.

Mapa jest widoczna przy skali ok 1:8000000, natomiat po zbliżaniu ponownie wyrzuca ten komunikat.
Zadając inny układ przy wczytywaniu mapy (92) mapę otwiera ale skręconą.
Jeśli ktoś zna receptę to bardzo proszę o pomoc
pozdrawiam
Jeśli masz zadany w projekcie układ 92 to przy dodawaniu WMS i wybieraniu konkretnej warstwy również powinieneś nadać mu układ 92.
Jeśli nadasz mu WGS84 to projekt będzie skręcony jako że to całkowicie różne metody odwzorowanie (ale o tym zapewne wiesz).
Zastanawia mnie dlaczego zatem dodając WMS nie nadajesz mu układu zgodnego z projektem skoro taki oferowany jest przez WMS.

P.S. U mnie ładuje się to bez problemu.
Używasz adresu :
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service.../WMSServer
Czy mówimy o innych adresach?

Pozdrawiam
(13-11-2012, 15:23)zebro napisał(a): [ -> ]Jeśli masz zadany w projekcie układ 92 to przy dodawaniu WMS i wybieraniu konkretnej warstwy również powinieneś nadać mu układ 92.
Jeśli nadasz mu WGS84 to projekt będzie skręcony jako że to całkowicie różne metody odwzorowanie (ale o tym zapewne wiesz).
Zastanawia mnie dlaczego zatem dodając WMS nie nadajesz mu układu zgodnego z projektem skoro taki oferowany jest przez WMS.

P.S. U mnie ładuje się to bez problemu.
Używasz adresu :
http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service.../WMSServer
Czy mówimy o innych adresach?

Pozdrawiam

Witam
wms którego używam to: http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service.../WMSServer
Wcześniej używałem i działało poprawnie przy zadanym układzie wgs84 i koledze w pracy działa na 1.7 a u mnie na 1.7.4 nie. Próbowałem przeinstalować i nic..
Próbowałem teraz z Twoim wms-em bo trochę się różni i nic się nie zmieniaSad czyli przy zadanym układzie 92 skręca mapę.
Teraz zauważyłem że problem się pojawia jak używam kółka myszki, bo wprowadzając skalę ręcznie mapy się ładuję (nie rozumiem), ale mimo wszystko przy zadanym układzie wgs84 i w projekcie 92 przy włączonej rzecz jasna reprojekcji.
Wielkie dzięki za podpowiedz i proszę o uwagi co do tego układu współrzędnych i dziwnej akcji z przybliżaniem mapy
pozdrawiam
Witam
Jak pisałem wcześniej problem z wms-em niby się rozwiązał ale jedynie na prywatnym laptopie, w pracy nic się nie zmieniło.
Może ktoś potrafi mi pomóc??Smile
Witam
Wciąż nie udało się mnie rozwiązać problemu Sad
Może miał ktoś podobny problem i pomoże??
pozdrawiam Smile
/format c:

0_o zawsze działa! :p

A poważnie, to ja nie mam pojecia. Ale podejrzewam, że błąd siedzi w systemie a nie programie czy ustawieniach.
pewno formatem się skończy Smile
Dzięki za pomoc
pozdrawiam