Problem z georeferencją - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: Problem z georeferencją (/thread-1597.html) |
Problem z georeferencją - andrus - 28-02-2018 Witam wszystkich QGIS'em zajmuję się hobistycznie i dopiero "raczkuję" w temacie. Ale do brzegu... Mam problem z georeferencją tej mapy: http://maps.mapywig.org/m/Polish_maps/series_PRL/025_SGWP/M-33-45-D-a_(WALBRZYCH)_1959.jpg Wersja QGIS: 3.0 Przyjmuję układ współrzędnych dla tej mapy: Pulkovo 1942(58) / Poland zone IV Współrzędne punktów tak jak na załączonym obrazku [attachment=481] Po georeferencji mapa ląduje w okolicy Żar zamiast w Wałbrzychu. Co robię źle? Z góry dzięki za pomoc RE: Problem z georeferencją - acipak - 05-03-2018 Może współrzędne odwrotnie wpisujesz? X zamiast Y, Y zamiast X? RE: Problem z georeferencją - andrus - 05-03-2018 Współrzędne na pewno dobrze wpisałem - co widać na załączonym obrazku. Albo i nie widać, bo jak klikam na nim to zamiast obrazka pojawia się strona logowania (pomimo że jestem zalogowany) loguję się jeszcze raz i dalej obrazek się nie wyświetla w normalnym rozmiarze. Błąd skryptu forum? Może na tej mapie z linku jest jakiś błąd współrzędnych? RE: Problem z georeferencją - andrus - 05-03-2018 Ok, dałem radę - trzeba było ustawić inne Pulkowo |