WMS z geoportal II (rastrowa mapa Polski) - Wersja do druku +- Forum QGIS (http://forum.quantum-gis.pl) +-- Dział: Desktop GIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-4.html) +--- Dział: QGIS (http://forum.quantum-gis.pl/forum-5.html) +--- Wątek: WMS z geoportal II (rastrowa mapa Polski) (/thread-803.html) |
WMS z geoportal II (rastrowa mapa Polski) - hotlos - 09-11-2012 Witam Mam problem z podpięciem WMS-a z geoportalu II z mapą rastrową w projekcie o zadanym układzie współcrzędnych EPSG:2180 - ETRS89 / Poland CS92. Wczytując mapę WMS zadaje jej ujład WGS84 (kiedyś działało) i wyrzuca komunikat treści: Zapytanie żąda formatu nie oferowanego przez serwer. Dostarczyciel WMS przekazuje również: Parameter 'width' contains unacceptable value. Mapa jest widoczna przy skali ok 1:8000000, natomiat po zbliżaniu ponownie wyrzuca ten komunikat. Zadając inny układ przy wczytywaniu mapy (92) mapę otwiera ale skręconą. Jeśli ktoś zna receptę to bardzo proszę o pomoc pozdrawiam RE: WMS z geoportal II (rastrowa mapa Polski) - zebro - 13-11-2012 Jeśli masz zadany w projekcie układ 92 to przy dodawaniu WMS i wybieraniu konkretnej warstwy również powinieneś nadać mu układ 92. Jeśli nadasz mu WGS84 to projekt będzie skręcony jako że to całkowicie różne metody odwzorowanie (ale o tym zapewne wiesz). Zastanawia mnie dlaczego zatem dodając WMS nie nadajesz mu układu zgodnego z projektem skoro taki oferowany jest przez WMS. P.S. U mnie ładuje się to bez problemu. Używasz adresu : http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/RASTER_TOPO/MapServer/WMSServer Czy mówimy o innych adresach? Pozdrawiam RE: WMS z geoportal II (rastrowa mapa Polski) - hotlos - 13-11-2012 (13-11-2012, 15:23)zebro napisał(a): Jeśli masz zadany w projekcie układ 92 to przy dodawaniu WMS i wybieraniu konkretnej warstwy również powinieneś nadać mu układ 92. Witam wms którego używam to: http://mapy.geoportal.gov.pl/wss/service/img/guest/TOPO_SERIA/MapServer/WMSServer Wcześniej używałem i działało poprawnie przy zadanym układzie wgs84 i koledze w pracy działa na 1.7 a u mnie na 1.7.4 nie. Próbowałem przeinstalować i nic.. Próbowałem teraz z Twoim wms-em bo trochę się różni i nic się nie zmienia czyli przy zadanym układzie 92 skręca mapę. Teraz zauważyłem że problem się pojawia jak używam kółka myszki, bo wprowadzając skalę ręcznie mapy się ładuję (nie rozumiem), ale mimo wszystko przy zadanym układzie wgs84 i w projekcie 92 przy włączonej rzecz jasna reprojekcji. Wielkie dzięki za podpowiedz i proszę o uwagi co do tego układu współrzędnych i dziwnej akcji z przybliżaniem mapy pozdrawiam RE: WMS z geoportal II (rastrowa mapa Polski) - hotlos - 15-11-2012 Witam Jak pisałem wcześniej problem z wms-em niby się rozwiązał ale jedynie na prywatnym laptopie, w pracy nic się nie zmieniło. Może ktoś potrafi mi pomóc?? RE: WMS z geoportal II (rastrowa mapa Polski) - hotlos - 27-11-2012 Witam Wciąż nie udało się mnie rozwiązać problemu Może miał ktoś podobny problem i pomoże?? pozdrawiam RE: WMS z geoportal II (rastrowa mapa Polski) - zebro - 29-11-2012 /format c: 0_o zawsze działa! :p A poważnie, to ja nie mam pojecia. Ale podejrzewam, że błąd siedzi w systemie a nie programie czy ustawieniach. RE: WMS z geoportal II (rastrowa mapa Polski) - hotlos - 03-12-2012 pewno formatem się skończy Dzięki za pomoc pozdrawiam |