(01-12-2010, 14:45)borys napisał(a): Potrzebuję 3 szczegóły:
1) w którym dokładnie układzie jest projekt
2) jaka konkretnie warstwa wms
3) w jakim układzie pobierasz tę warstwę (w dolnej części okienka dodawania warstwy WMS)
Już znalazłem gdzie tkwi problem tzn. zwiazany jest z tym o czym psałeś w poprzednim poście
"...Być może jeden z układów jest "zwykłym" 1992 (epsg:2180), a drugi ma dopisek "GDAL compatible" (epsg:42180). Ten pierwszy jest poprawniejszy, zaś drugi jest pozbawiony parametru doprecyzowującego transformację między elipsoidami, ale niestety wiele programów wypuszcza takie warstwy i Quantum nie umie się domyślić, że to ten sam układ..."
Zacznę od początku:
I.
1. Przy pomocy wtyczki GEOREFERENCE dokonałem transformacji niemieckiej mapy - w układzie współrzędnych wpisałem
DHDN/GAUSS-KRUGER zone 5 EPSG:31469
2. Ustawiłem własciwości projektu
DHDN/GAUSS-KRUGER zone 5 EPSG:31469, i wczytałem powyższą warstwę.
3. Wczytałem warstwę wms z RDLP Zielona Góra (w dolnej części okienka
było napisane GAUSS-KRUGER zone 5 EPSG:31469
4. Obie warstwy niemiecka mapa i warstwa wms sa doskonale wpasowane.
5. Jest tylko jeden problem - jak wyświetlam właściwości warstwy niemieckiej mapy w oknie układ współrzędnych- jest napisane DHDN/3-degree GAUS/zone 5 EPSG: 31465
II. Chcę dodać warstwę z GEOPORTALU np. ortofotomapę, ponieważ nie jest dostepna w układzie EPSG:31469 to muszę ją konwerować do układu 92 EPSG:2180
1. Ustawiam właściwości projektu na ETRS/Poland CS 92/EPSG:2180
2.Dokonuję konwersji warstwy z niemiecką mapą w układzie DHDN/GAUSS-KRUGER zone 5 EPSG:31469
ale jek napisałem w pkt. w oknie układ współrzędnych- jest napisane DHDN/3-degree GAUS/zone 5 EPSG: 31465
3.Otwieram przekonwertowaną mapę i mimo że konwertując ustawiłem współrzędne na CS 92/EPSG:2180 to w oknie właściwościach warstwy zakładka ukałd współrzednych jest napisane ETRS/Poland CS 92 (GDAL compatibile) EPSG:3654
4. Wczytuję warstwę wms z portalu RDLP Zielona Góra-drzewostany (w dolnej części okienka wczytywanej warstwy jest napisane ETRS 89/Poland CS 92
5. Widoczna jest albo jedna albo druga warstwa w zależności od tego gdzie kliknę-powieksz do zasiegu warstwy.
III. Nawiązując do wcześniej cytowanego tekstu próbowałem dokonać korekt:
1. Poprawiłem układ współrzednych we właściwościach warstwy z ETRS/Poland CS 92 (GDAL compatibile) EPSG:3654
na CS 92/EPSG:2180 ale nic to nie daje.
Podobnie jak ustawienie właściwości projektu na ETRS/Poland CS 92 (GDAL compatibile) EPSG:3654 i wczytanie jeszcze raz mapy oraz warstwy wms.