Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eksport do GeoTIFF dużego obszaru
19-02-2019, 00:03,
#1
Question  Eksport do GeoTIFF dużego obszaru
Dzień dobry,

Na wstępie chciałbym się z Wami przywitać, bo jeszcze tutaj nie pisałem, pomimo tego że zaglądam do tu od czasu do czas :).

Nie przedłużając chciałbym Was prosić o pomoc. Bardzo często podczytuje dane WMS oraz inne podkłady mapowe w oprogramowaniu QGis (aktualnie używam wersji 3.4.4) a następnie eksportuje wybrane zakresy map do formatu GeoTIFF poprzez opcję „eksportuj mapę jako obraz”. Z uwagi na to, że zależy mi na dobrej jakości eksportowanych obrazów najczęściej wykonuje je w skali 1:500 oraz rozdzielczości 350 dpi. I tutaj pojawia się problem z ilością operacji jakie muszę wykonać aby wyeksportować duży obszar mapy. Często wykonuję dużą ilość zapisów mapy jako obraz (ciągle przesuwając wyświetlaną mapę po wykonaniu zrzutu obecnego widoku) co jest bardzo czasochłonne. I tutaj pojawia się pierwsze pytanie:

1.      Czy QGis ma możliwość „wrysowania siatki” na interesującym mnie obszarze który chciałbym w następnej kolejności pobrać jaki GeoTIFF/PNG i na jej podstawie eksportować automatycznie obrazy o określonych parametrach skali, rozdzielczości i wielkości px x px ? Jeśli nie to być może istnieje jakiś alternatywny sposób na eksport dużego obszaru mapy w dobrej jakości w jednym lub wielu plikach ?

Dodam że mapy podczytuje do AutoCadaLT w taki sposób aby współrzędne podkładów „wskakiwały” na swoje miejsca. Do umieszczenia GeoTIFF’ów na swoich miejscach w przestrzeni (z georeferencją) używam oprogramowania Microstation PowerDraft który bez problemu podczytuje GeoTIFF’y i wpasowuje je na obszarze roboczym. Następnie zapisuje projekt w formacie .dxf i w taki oto sposób mam możliwość pracy w AutoCadLT na wykonanych „zrzutach” z QGisa. I tutaj pojawia się drugie pytanie:

2.      Czy QGis jest wstanie wyeksportować obszar roboczy z umieszczonymi w odpowiednich miejscach obrazami GeoTIFF, bezpośrednio do formatu który toleruje AutoCadLT (najlepiej .dxf)? Chciałbym uniknąć pracy w oprogramowaniu Microstation którego używam tylko do odpowiedniego podczytania GeoTIFF’ów i zapisania projektu w rozszerzeniu .dxf.
 
Pozdrawiam


Wiadomości w tym wątku
Eksport do GeoTIFF dużego obszaru - przez PowLine - 19-02-2019, 00:03
RE: Eksport do GeoTIFF dużego obszaru - przez pitt - 25-02-2019, 12:25

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  GeoTIFF COG i Chmura. gsienko 2 2 556 24-11-2021, 23:08
Ostatni post: gsienko
  Warstwa ,zapisz jako, geotiff "zasięg" m33 10 15 313 17-11-2019, 19:57
Ostatni post: jerresso
  Legenda - ograniczenie pozycji (klas warstwy) do obszaru wydruku Michau 1 6 184 19-07-2018, 22:01
Ostatni post: jerresso
  geotiff - kompresja LZW Konrad 2 8 094 11-04-2018, 09:48
Ostatni post: Konrad
  wyznaczenie obszaru zalewu terenu woyrek 7 32 164 22-02-2016, 16:48
Ostatni post: Binko
  problem z geoTIFF hotlos 0 8 287 02-04-2015, 10:19
Ostatni post: hotlos
  GDAL - kompresja plików geotiff Odoakr 6 29 458 19-07-2010, 13:23
Ostatni post: borys

Skocz do: